Simicska újra tarol – Pár nap alatt bő 21 milliárd jutott a Közgép pályázataira

  • narancs.hu
  • 2014. január 22.

Kis-Magyarország

A tendereket konzorciumban nyerték. Hulladékgazdálkodásban és útkarbantartásban segít majd a Közgép vidéken.

A Közgép Zrt. újabb sikereiről a kozbeszerzes.hu-ról értesültünk: január 15-én hirdették ki, hogy a Közgép és a Swietelsky közösen pályázott sikerrel a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szilárdhulladék-gazdálkodási Társuláshoz. A nyertesek 5,08 milliárdért az említett társulás különböző települései szilárdhulladék-lerakóinak rekultivációját, illetve építését végzik majd. (A tenderről bővebben itt olvashat.)

false

 

Fotó: MTI

Ám messze nem ez volt az új év első nagyobb falatja a Közgép háza táján. A Magyar Közút országos közutak üzemeltetésére (például kátyúzásra) írt ki pályázatot, két részben is. (Erről itt és itt olvashat.)

Ezeken a Közgép két konzorcium tagjaként indult: a Közép-Nyugat ROP 2013. konzorciumban (a Strabag Ált. Ép. Kft., az EuroAszfalt Kft. és a Swietelsky Kft. társaságában), illetve a KMES konzorciumban (itt a Strabag Általános Építő Kft., az EuroAszfalt Kft. és a Swietelsky Mo. Kft. mellett). Az előbbi konzorcium összesen mintegy 8,72 milliárd, utóbbi pedig 7,657 milliárd forintot nyert. A Magyar Közúttól ez mindösszesen 16,377 milliárd forintnyi megbízást jelent.

Az említett cégek a Nyugat-dunántúli, a Közép-magyarországi, a Közép-dunántúli, a Dél-dunántúli, a Dél-alföldi, az Észak-magyarországi és az Észak-alföldi régióban dolgoznak majd.

Figyelmébe ajánljuk

Állami támogatás, pályázatírás, filozófia – Kicsoda a halloweeni tökfaragást megtiltó zebegényi polgármester?

Ferenczy Ernő még alpolgármesterként tevékenyen részt vett abban, hogy az előző polgármester illetményét ideiglenesen felfüggesszék. Közben saját vállalkozása tetemes állami támogatásokban részesült. Zebegény fura urát úgy ismerik, mint aki alapvetően nem rosszindulatú, de ha elveszíti a türelmét, akkor stílust vált. 

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.