Trump szerint miatta nem volt tavaly légi baleset
Donald-Trump_ricochet-com.jpg

Trump szerint miatta nem volt tavaly légi baleset

  • 2018. január 2.

Külpol

Ami jó történik a világban, az mind az amerikai elnök miatt van.

A holland Aviation Safety Network repülésbiztonsági cég tegnap hozta nyilvánosságra, hogy 2017-ben történt a legkevesebb repülőgép-baleset: soha ilyen kevesen nem vesztették életüket légi szerencsétlenségben, mint tavaly. 2017-ben ugyanis  egyetlen nagy kereskedelmi utasszállító repülőgép sem szenvedett halálos balesetet, és mindössze 67-en haltak meg kisebb gépekkel utazva.

Mára a hír eljutott Donald Trumphoz is, aki a saját sikerének tudja be ezt az eredményt – noha 1997 óta folyamatosan csökken a légi katasztrófák száma. Az amerikai elnök ma azt írta a Twitteren, hogy amióta ő van hivatalban, nagyon szigorúan veszi a kereskedelmi repülést, és lám, 2017 volt a legbiztonságosabb év a légi közlekedés szempontjából.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.