Csodás budai kastélyt árverezett el az állam

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 16.

Lokál

Az új tulajdonos Farkas Flórián volt sofőrje.

A XII. kerületben található, egykoron Tündérhegyi Pszichoterápiás és Pszichoszomatikus-rehabilitációs Osztályként működő intézményt egy bizonyos Botlik Balázs frissen alapított cége vette meg, méghozzá kikiáltási áron, azaz 509 millió forintért – tudta meg a Hír Tv, amely azt is megpróbálta kideríteni, hogy pontosan kicsoda Botlik, akinek a 300 milliós önrészét 200 millió forintnyi jelzáloghitellel támogatta meg a Matolcsy unokatestvére által vezetett Növekedési és Hitelbank:

Üzletember, vagy mit lehet róla tudni?
– Sofőr.
Sofőr?
– Igen, előbb még valamikor volt a Fellegi Tamásnak a miniszteri sofőrje, meg van neki ilyen kártyája, ami igazolás, hogy köztársasági. Akkor volt a Farkas Flórinak egy ideig, akkor volt egy milliárdos bankárnak a sofőrje.”

Tehát Farkas Flórián egykori sofőrje vette meg a szebb napokat is megélt épületet, ami egészen 2009-ig működött pszichoterápiás intézményként, majd hét év csend után most az állam túladott rajta.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.