Daniel Radcliffe végleg megszabadul a "Harry Potter-skatulyától"

  • narancs.hu
  • 2022. május 6.

Mikrofilm

Weird Al Yankovich, az ikonikus amerikai zenész-parodista bőrébe bújik.

Daniel Radcliffe 12 éves volt, amikor felöltötte a világ legismertebb varázslójának gúnyáját a 2001-es Harry Potter és a bölcsek kövében. A hétrészes regényfolyamot 8 moziban dolgozták fel; amikor kijött az utolsó rész, a Harry Potter és a halál ereklyéi második része 2011-ben, Radcliffe már 22 éves is elmúlt. A fiatalon, ikonikus szerepekben befutott színészek gyakran nem tudnak szabadulni legismertebb karakterüktől, Radcliffe azonban mindent megtesz, hogy ne csak tizenéves, szemüveges varázslótanoncként emlékezzenek rá. A Szarvakban gyászoló szerelmest alakít, akinek agancsok nőttek a homlokára; Az ember, aki mindent tudott című filmben rothadó hullát, a Talpig fegyverben című akcióvígjátékban pedig egy szerencsétlen flótást, akinek pisztolyokat műtöttek a kezeihez. A komfortzónán kívüli szerepek mellett jó párszor megmutatta, hogy több ő, mint egy egykori gyereksztár: ilyen volt a Szökés Pretoriából vagy a Dzsungel című film is. Következő projektjében ötvözni igyekszik a röhejes küllemet és a valódi színészetet: a tengerentúlon kultikusnak számító parodista-zenész Weird Al Yankovic bőrébe bújik

A zenész körülbelül egy amerikai Polgár Petinek vagy Irigy Hónaljmirigynek felel meg, csak persze az Egyesült Államokhoz méltó ismertséggel és sikerrel. A frissen megjelent kedvcsináló előzetesben például Yankovic Like a Surgeon című dala hallható, mely Madonna Like a Virginjének átirata, de jó pár ilyet készített már: a Wikipedia több mint 12 millió eladott albumot, 150 paródiát és eredeti számot, több mint ezer élő show-t sorol adatlapján. A 80-as évekre datálható bemutatkozása óta 5 Grammy-díjat nyert. Egyáltalán nem arról van szó, mint sok hasonló zenés életrajzi film esetében, amikor egy korábban sikeres, ám mára fényét vesztett előadót mutat be a mozi: Yankovich jelenleg is elképesztően népszerű és aktív, legutóbbi, 2014-es lemeze, a Mantarory Fun például először érte el az eladási listák csúcsát a zenész karrierjében.

A Weirdet a Roku nevű cég készíti; a vállalat főleg streamingszolgáltatós dobozukról ismertek, mely a legismertebb streamingeket fogja össze egy könnyen kezelhető platformra, de saját tévécsatornájuk is van. Itt fog debütálni a film is idén ősszel.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.