Sorozatban folytatja Stephen King horrorbohóca

  • narancs.hu
  • 2022. április 2.

Mikrofilm

Előzménysorozatot kapott az Az is.

Az elmúlt években tapasztalható Stephen King-reneszánsz egyik legnagyobb sikerét az Az című, közel ezer oldalas művének kétrészes adaptációja aratta: a 2017-es első epizód világszinten több mint 700 millió, a két évvel később érkező folytatás pedig több mint 470 millió dollárt hozott, a film mémek sorát szülte, sőt, még kampány is indult az egyik főszerepet alakító Bill Hader Oscar-díjáért.

Pennywise, a bohóc kalandjaiból és rémtetteiből azonban úgy néz ki, mégsem volt elég: az HBO Max előzménysorozatot rendelt be az Az-ból. Habár már a kétrészes mozi is tele volt flashbackekkel, a show még mélyebbre ás majd a múltban és Pennywise születését meséli el.

A könyv szerint a horrorfigura ugyan egyfajta kozmikus teremtéstörténet részeként egy teknősistenhez köthető, a show valószínűleg ennél földhözragadtabb lesz: az 1990-es adaptációt és az eredeti regényt is figyelmen kívül hagyva csak a 2017-19-es mozikhoz kapcsolódik majd, tehát ezek univerzumát építi tovább.

Az egyelőre Welcome to Derry, azaz Isten hozott Derryben című projekt a 60-as években, még az első film előtt játszódik majd, vagyis azelőtt, hogy a Lúzerek Klubjának tagjai a 80-as években megállították volna Pennywise-t. A legenda szerint ugyanis a bohóc 27 évente jön el a kisváros gyermekeiért. Az első részt a legutóbbi filmek direktora, Andy Muschietti rendezi majd, siker esetén pedig nincs, ami megállítaná a további bohócvérengzések születését.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.