Újabb filmet forgatott állami támogatás nélkül Herendi Gábor, itt az előzetese

  • narancs.hu
  • 2025. június 30.

Mikrofilm

Herendi Gábor új romantikus vígjátéka is egy cseh sikerfilm alapján, közvetlen állami támogatás nélkül készült. A Szenvedélyes nők novemberben kerül a mozikba. 

Szenvedélyes nők főszereplője, a negyvenes Lilla párterapeutaként dolgozik, és egész életét a családjának szentelte. Ezért is éri váratlanul, amikor férje elhagyja egy fiatal műkörmösért. Lilla lánya, Zsófi és az anyja, az egykor ismert színésznő, Vilma elhatározzák, hogy kirángatják a nőt a depresszióból és önsajnálatból és ráveszik, hogy kezdjen el újra randizni. Lilla évtizedek óta nem volt szingli, így kezdetben ellenáll, és titokban még mindig abban reménykedik, hogy a férje visszatér hozzá. Ezért az anyja cselhez folyamodik, és elhívja lányát és unokáját a vidéki nyaralójukba, ahol bemutat neki egy sármos újságírót, aki Vilma önéletrajzi könyvét írja. A helyzetet bonyolítja, hogy Zsófi barátja is próbálja összehozni Lillát egy nagyszájú kollégájával, aki teljesen váratlanul toppan be, és még jobban összekuszálja az eseményeket.

Herendi Gábor eddigi nyolc filmje az elmúlt két évtizedben több mint 3,2 millió nézőt vonzott a mozikba, a rendszerváltás utáni filmkészítés tíz legnézettebb mozijából négyet Herendi rendezett (Futni mentem, Valami Amerika, Magyar vándor, Kincsem). Legutóbbi filmje, egy cseh vígjáték alapján készült Futni mentem rekordokat döntött, hetekig vezette a mozis toplistát és végül több mint 737 ezer néző látta a mozikban, bár a film a Nemzeti Filmintézettől (NFI) korábban csak forgatókönyv-fejlesztésre kapott támogatást, a gyártásra már nem. 

A Szenvedélyes nők is függetlenfilmként készül a Vertigo Média gyártásában, producerei Kárpáti György és Berta Balázs. A vígjáték forgatókönyvét a valaha volt egyik legsikeresebb cseh vígjáték alapján Divinyi Réka írta, operatőre Szatmári Péter, zeneszerzője Hrutka Róbert, a film médiapartnere a TV2. 

A női főszerepeket a Kossuth- és Jászai-díjas Básti Juli, valamint Balsai Móni és Varga-Járó Sára játssza. A filmben szerepel Lengyel Benjámin, Lengyel Tamás, Bányai Kelemen Barna, Scherer Péter, valamint Fodor Annamária, Mészáros Máté, Mentes Júlia, de feltűnik benne Frenreisz Károly is.

A filmnek most elkészült az első előzetese, ami itt tekinthető meg:  

A film november 27-től látható országszerte a mozikban a Vertigo Média forgalmazásában.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.

„Bős–Nagymaros Panama csatorna” - így tiltakoztak a vízlépcső és a rendszer ellen 1988-ban

A Mű a rendszer jelképe lett. Aki az építkezés ellen tiltakozott, a rendszer ellen lépett fel – aki azt támogatta, a fennálló rendszert védte. Akkor a Fidesz is a környezetpusztító nagymarosi építkezés leállítását követelte. És most? Szerzőnk aktivistaként vett részt a bős–nagymarosi vízlépcső elleni tiltakozás­sorozatban. Írásában saját élményei alapján idézi fel az akkor történteket.