Egy fideszes szociálpolitikus az utcasarokról

  • narancs.hu
  • 2014. január 19.

Villámnarancs

Tegnap egy civil szervezet, az Orczy Egyesület tüntetett a Kék Pont alapítvány tűcserét biztosító Magdolna utcai irodája előtt. Az eseményen 20-30 ember vett részt, és láthatóan semmi más nem izgatta őket, mint hogy kifejezzék az alapítvánnyal kapcsolatos ellenérzéseiket.

Az akció magáért beszél: az Orczy Egyesület tagsága úgy gondolja, hogy az a drogprevenció, ha elüldöznek egy drogprevencióval foglalkozó szakmai csoportot. Gondolják nyugodtan, sőt, ha nem sértenek vele törvényt, akár boszorkányüldözést is rendezhetnek. Hadd lássa mindenki, hogyan csinálnak magukból hülyét.

De a rendezvényen megjelent az önkormányzat képviselője, Kaiser József, a helyi polgárőrség szervezője, fideszes szociálpolitkus, s ahelyett, hogy beszélt volna a nem létező kerületi drogstratégiáról, vagy kifejtette volna, hogy mégis mi a baj a Kék Ponttal, csak ennyit tudott mondani a 444.hu tudósítása szerint: „Mi itt rendezzük a magunk dolgait, maguk meg menjenek oda vissza, ahonnan jöttek.”

false

 

Fotó: Kék Pont

Mindehhez csak annyit fűznénk hozzá finoman, hogy tisztelt képviselő úr! Azért reméljük, ha legközelebb tüntetni megy szeretett Józsefvárosáért, nemcsak hőzöngeni fog, hanem kifejti azt is, hogy drogstratégia híján mégis hogyan képzeli ezt a rendezést? Néhány tökös polgárőrrel? Razziákkal? És elgondolkodott azon, mit is akar valójában? Gyógyítani vagy megsemmisíteni?

Kevésbé finoman pedig annyit, hogy mi van? „Maguk meg menjenek oda vissza, ahonnan jöttek”? Mit beszél ez a kapcabetyár? Kik menjenek? És hová menjenek?

Figyelmébe ajánljuk

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.