A Kúria kimondta: Tiborcz István nem számít közszereplőnek

  • narancs.hu
  • 2019. május 3.

Belpol

Egyszerű magánember, akitől az újságírók nem kérdezhetnek csakúgy.

Orbán Viktor veje rendszeresen tűnik fel politikai rendezvényeken, nevét többször összefüggésbe hozták közpénzeket érintő üzletekkel, azonban a Kúria szerint nem számít közszereplőnek.

A korszakváltás előtti (nem kormánypárti) Hír TV Célpont című műsorában még 2016-ban adtak le egy olyan riportot, amelyben vidéki kastélyok magánkézbe kerüléséről volt szó. A csatorna stábja azt akarta kideríteni, hogy pontosan ki vásárolja fel az értékes ingatlanokat és teljesen véletlenül az egyik érintett cég irodájában Tiborczba futottak. Az épületből később távozó Tiborczot az utcán kérdezték a témában, amiről felvétel is készült. A Kúria most ezért a riportért elmarasztalta a műsor készítőit – írja a 444.hu.

Tiborczot az ügyben Bajkai István fideszes országgyűlési képviselő ügyvédi irodája képviselte.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

„Rá­adásul gonosz hőseinek drukkol”

A több mint kétezer strófás Nibelung-ének a középkori német irodalom talán legjelentősebb műve. Hogyan lehet ma aktuális egy 800 éves irodalmi mű? Miért volt szükség egy új magyar változatra? Erről beszélgettünk Márton László író-műfordítóval öt évvel ezelőtt. Idézzük fel a cikket!

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.