A legénység körében is tisztogatás zajlik, egy kirúgott szakaszvezető beperelte a Honvédséget

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 2.

Belpol

Szerződéses katonákat úgy bocsátottak el, hogy két hónapra rendelkezési állományba helyezték őket, majd megváltak tőlük.

Úgy tűnik,

nem csak a tiszteket, de a legénységi állomány tagjait is elérte a Honvédség soraiban zajló tisztogatási hullám

– írja24.hu. A lapnak több szerződéses katona is jelezte, hogy ugyanúgy bocsátották el őket, mint korábban a magasabb rangú tiszteket, vagyis két hónapra rendelkezési állományba helyezték őket, majd megváltak tőlük.

Minderre egy friss, idei kormányrendelet adott lehetőséget, amely kimondja, hogy

az állomány tagjának szolgálati viszonya felmentéssel abban az esetben is megszüntethető, ha a 45. életévét betöltötte, és legalább 25 év tényleges szolgálati viszonyban töltött idővel rendelkezik.

Ennek a megvalósítási módja pedig épp a két hónapos rendelkezési állományban való parkoltatás, mert a rendelet szerint ha ezen időszak alatt a katona nem kap új beosztást, akkor mindenféle indoklás nélkül elbocsátható.

A cikk szerint Bodó Géza a debreceni Bocskai István 11. páncélozott hajdúdandár szakaszvezetője volt, mielőtt elbocsátották volna. Elmondta, hogy többekkel együtt mondtak fel neki, bár az ő esete némileg speciális, mivel azt gyanítja, hogy korábbi, még Irakban jelentkezett és nem a kellő odafigyeléssel kezelt egészségügyi problémája állhat az elbocsátása hátterében. Bodó ugyanis a Közel-Keleten teljesített szolgálata alatt, még 2020 nyarán trombózist kapott, amit állítása szerint az egészségügyisek nem vettek komolyan, és csak akkor küldték el orvosi vizsgálatra, amikor már olyan nagyra dagadt a lába, hogy nem tudta lehúzni róla a nadrágot. A történtek után fél évet töltött egészségügyi szabadságon, majd miután visszatért alakulatához, akkor értesült róla, hogy nem töltheti ki a szerződéséből még hátralévő két évet. Bodó hozzátette, hogy ha az egészségi állapota miatt mentették volna fel, akkor a seregnek életjáradékot, vagy valamilyen más jellegű kompenzációt kellene fizetnie neki, mivel szolgálatteljesítés közben vált alkalmatlanná. Annak idején szolgálati panaszt tett a vele történtek miatt, ám azzal állítása szerint nem foglalkoztak, de amellett a vele történetek miatt kártérítési pert indított a Magyar Honvédség ellen.

A lap kereste a Honvédelmi Minisztériumot az elbocsátásokkal kapcsolatban, ám egyelőre nem válaszoltak nekik.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.

Luxus a köbön

  • narancs.hu

A francia Riviérán az ötcsillagos Four Seasons Hotelben szállt meg Rogán Antal és felesége – ide mindenképp indokolt volt  a "120 milliós tasi".