Van, ahol az árstop kivezetése után máris mennyiségi korlátozást vezettek be

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 2.

Belpol

Leginkább a volt hatósági áras termékekre, amiket legfeljebb beszerzési áron értékesíthetnek az üzletek.

A volt hatósági áras termékekből az árstop után csak bizonyos, megadott mennyiség vásárolható naponta

az Auchan üzletekben – vette észre a hvg.hu. Így

  • kristálycukorból naponta 2 kg,
  • a BL55-ös lisztből 5 kg,
  • a csirkemellből 3 kg vásárolható.

A jelenség vélhetően nem egyedi, ugyanis

a kormány árstopok kivezetése utáni szabályozásában a kötelező akciózáson túl az is szerepelt, hogy a volt hatósági áras termékeket legfeljebb beszerzési áron értékesíthetik az üzletek.

Így bár az eddigi viszonyítás, a tavalyi, tavalyelőtti árakhoz való igazítás kényszere megszűnt, de lényegében a beszerzési árhoz való kötés nem számolta fel teljesen az árstopot.

Az Auchan a kristálycukor, a liszt és a csirkemell mellett maximalizálta a vásárolható limitet

  • a házi sertéscomb, a csirke far-hát, a csirkehát, csirkefar esetében is, ez 5 kg.
  • Csirkeszrányvégből 12 kg-ot lehet vásárolni,
  • míg 2,8 százalékos UHT tejből 6 litért,
  • étolajból pedig kiszerelésenként változó, 3x1 vagy 2x2 vagy 1x3 vagy 1x5 litert lehet a kasszához vinni.

A megvásárolható mennyiségek elvileg naponta vásárolhatók meg.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.