Csókos fizethette Semjén svéd vadászatait

  • narancs.hu
  • 2018. március 12.

Belpol

Papír van róla.

A Magyar Nemzet szerint egy Farkas József nevű üzletember fizette Semjén vadászatait. A nevük elhallgatását kérő vadászatszervezők arról beszéltek a lapnak, hogy a skandináv kirándulások költségeit minden egyes alkalommal Farkas utalta át nekik. Mint írják, “mindezt alátámasztja az üzletemberrel folytatott levelezés is, amelyből kiderül, hogy a vállalkozó több esetben is jelezte a szervezőknek, hogy mikor utalta át, vagy mikor fogja átutalni a költségeket, így például a szállás vagy a repülőjegyek árát.”

“Farkas József neve nem ismeretlen Magyarországon.

Érdekeltségei rengeteg állami megbízáshoz jutottak

különösen 2010 után – vagyis a második Orbán-kormány beiktatását követően –, és több mint 530 millió forintnyi európai uniós forrást is elnyertek” – írja a Magyar Nemzet, megemlítve a Farkashoz köthető ráckevei, négycsillagos Kék Duna Wellness Hotelt és a szintén négycsillagos noszvaji Oxigén Hotel & Zen Spát, amely 365 millió forint támogatást kapott 2010 és 2014 között.

A Magyar Nemzet cikke megjegyzi azt is, hogy az üzletember érdekeltségébe tartozik a Szaktudás Kiadó Ház Zrt., amely a Közbeszerzési Hatóság honlapja szerint a második Orbán-kormány idején huszonnégy közbeszerzési pályázatot nyert el. “A mára luxemburgi hátterű cég a Debreceni Egyetem, a Magyar Agrárkamara, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, valamint az Országos Roma Önkormányzat botrányos Híd a munka világába programjának konzorciumi partnere, a Türr István Képző- és Kutatóintézet pályázatain is befutó volt” – írják.

A lap szerint Semjént a vadászatokra öt alkalommal kísérte el őt Farkas József, illetve

kétszer Farkas fia is.

A Magyar Nemzet újságírójának az üzletember letagadta, hogy vadászatokon vett volna részt a miniszterelnök-helyettes társaságában Svédországban. Azt mondta, „nem tudom, hogy miről beszél”, majd bontotta a vonalat. Csakhogy mindezt cáfolják a lap birtokába került dokumentumok és fényképek.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.