Feljelenti a DK Orbán Viktort

  • narancs.hu
  • 2024. december 20.

Belpol

Dobrev Klára szerint a miniszterelnök hűtlen kezelést és hivatali visszaélést követ el.

Feljelenti Orbán Viktort az egymilliárd euró uniós támogatás elveszítése miatt a Demokratikus Koalíció. A párt azután jutott erre a döntésre, hogy kiderült, a magyar hatóságok két év alatt sem hajtották végre a Brüsszel által befagyasztott pénzek feloldásához kötött feltételeket, így Magyarország több mint egymilliárd eurót bukhat el a 2021–2027 közötti uniós támogatásokból.

Dobrev Klára, a párt EP-képviselője szerint az EU világos döntést hozott azzal, „csak akkor küldik az uniós pénzeket, ha az Orbán-kormány leszámol a lopással, helyreállítja a független igazságszolgáltatást és a jogállamot”.

“A döntés Orbán Viktor kezében volt, ő pedig úgy döntött, hogy ha nem lehet ellopni, akkor inkább ne is jöjjön pénz az EU-tól” – írta Dobrev a párt közleményében, hozzátéve, hogy pártja ezért feljelenti a miniszterelnököt „különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérletének gyanúja, valamint hivatali kötelesség megszegésével elkövetett hivatali visszaélés bűncselekményi gyanúja miatt”.

A párt álláspontja szerint Orbán Viktor egymilliárd eurós, azaz nagyjából 400 milliárd forintos kárt okozott Magyarországnak.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Újra ingyenes egyetemi kurzusokat kínál a Bibó István Szabadegyetem, nem csak egyetemistáknak

  • narancs.hu

Négy izgalmas, mindenki számára elérhető közéleti, politikai és társadalmi kurzussal indul a CEU Bibó István Szabadegyetem idei szemesztere. Boncasztalra kerülnek a balatoni infrastrukturális beruházásokat övező dilemmák, a választások apropóján az orbáni rendszer leváltásának lehetőségei és veszélyei, a szegénység sokszínű magyar arca és a gyerekvállalási, gyereknevelési kérdések az állami beavatkozások függvényében.

Mit reméljünk az áfacsökkentéstől?

A nyugdíjasok a magas áfa miatt kapják a 30 ezer forint értékű vásárlási utalványt a miniszterelnök szerint. Ez azonban azt is jelentené, hogy alacsonyabb forgalmi adó esetén csökkennének az árak, ami viszont így nem állja ki a tapasztalat próbáját. A tíz évvel ezelőtti hazai és egyéb külföldi áfamérséklések hatásai vegyes képet mutatnak.

Konzultáció kamu adóról, nem kamu adóból

Kibújt a szög a zsákból: a miniszterelnök bevallotta, amit eddig is tudtunk, miszerint a nemzeti konzultáció a Fidesz érdekeit szolgálja, mozgósítani lehet vele. A legújabbat egy senki által nem hitelesített, állítólagos Tisza-adóemelésről szóló sajtpapírra hivatkozva indítják el.