Gyurcsány Ferenc Vágó Istvánról: Bántotta, hogy voltak, akik szinte üldözték

  • narancs.hu
  • 2023. április 30.

Belpol

„Nem hittél a másvilágban. Nyomot hagytál az evilágban”. 

Szombaton váratlanul elhunyt Vágó István korábbi műsorvezető, a Demokratikus Koalíció (DK) elnökségi tagja. Gyurcsány Ferenc pártelnök azt írta a Facebookon, hogy „mint ahogy többségünk, én is a tévéből ismertem eleinte. Majd amikor már politizálni kezdtem észrevettem a Szabad Demokraták rendezvényein. Azt hittem párttag. Mint később kiderült, nem volt. Aztán valahogy összekeveredtünk vagy 15-20 éve”. 

„A szellem embere volt. A kampányok egymondatait nem tudta belakni. Minden nyáron van egy este Kötcsén, amikor inkább liberális kötődésű emberek, házaspárok a vendégei egy délutántól késő éjszakába nyúló beszélgetésnek, vacsorának. Pista és felesége Judit minden alkalommal itt volt reggelig.

Akik közelről ismerték, nekik nem meglepetés, hogy a végére mindig ő vitte a szót. Messzi tájak történetei, nyelvészet, történelem adta hol komoly megjegyzéseinek, hol anekdotáinak tárgyát, keretét.

Csipetnyi füstszűrős szipkába illesztett cigaretta a szájban, derűs mosoly, hangos felnevetés” 

– írta Gyurcsány Ferenc .

A DK-elnök szerint Vágó Istvánt bántották dolgok. „Hogy voltak, kik szinte üldözték. Mert a támadók szerint „aki külkereskedő volt az átkosban az biztos jelentett is, mert a Legyen Ön is milliomos-ban ő pontosan tudta előre a pontos válaszokat – gyötörték hazugul (...). Átkozottul fáj, hogy elmentél. De nem mérges vagyok. Csalódott. Helyes pasi voltál. Nem hittél a másvilágban. Nyomot hagytál az evilágban. Lelkünkben, szívünkben. Fájdalmas, hogy elmentél” – írta a pártelnök. 

Gyurcsány Ferenc vasárnap egy videót is posztolt Vágó Istvánról. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk