Kiderült, miért fogadta Orbán Simonkát

  • narancs.hu
  • 2019. július 22.

Belpol

Nyomós indoka volt rá.

Miért tartotta fontosnak hivatalában fogadni Simonka Györgyöt? – kérdezte meg Vadai Ágnes, a DK képviselője  Orbán Viktortól írja a 24.hu. Az ellenzéki képviselő ugyanis felettébb furcsának találta, hogy a kormányfő fogadta Simonka Györgyöt, lévén a fideszes képviselőt az ügyészség bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással gyanúsítja. Márpedig komoly lehet az ügy, ha a Fideszhez kötődő bűncselekmények felgöngyölítésében nem igazán jeleskedő Polt Péter legfőbb ügyész kénytelen volt megindítani az eljárást. Simonka mentelmi jogát a Parlament már bő fél évvel ezelőtt fölfüggesztette.

Vadai Ágnes külön kérte, hogy a miniszterelnök ne hivatkozzék az üggyel kapcsolatban az ártatlanság vélelmére, hiszen igen sok különféle bűncselekményekkel meggyanúsított polgár él hazánkban, akiket a miniszterelnök nem tartott szükségesnek hivatalában fogadni, ott velük együtt fényképezkedni, hogy aztán ők mindezt közösségi oldalaikon közhírré tehessék. Az ártatlanság vélelme Simonka Györgyöt is megilleti, ám ez aligha indok a nyilvánosság előtt megejtett találkozóra.

Vadai Ágnes arra is kíváncsi volt, hogy miről egyeztettek a találkozón? Leltároztak-e Simonka távozása után és hiánytalanul megvolt-e minden? Ugye nem következik ebből, hogy az ügyészség, további fél év tessék-lássék nyomozás után bűncselekmény híján megszünteti az eljárást?

A képviselő kérdéseire Orbán Viktor helyett Rogán Antal megbízásából Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára adott választ. Mint kiderült a  kormányfő az összes mandátummal rendelkező kormánypárti képviselőt meghívta egy  koccintásra a költségvetés elfogadása alkalmából. A költségvetés ugyanis Dömötör, illetve Orbán Viktor szerint jól szolgálja Magyarország további erősödését. Több pénz jut a családokra, a biztonságra, és az adócsökkentések is folytatódnak.

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.