Mégis lehet népszavazás „Matolcsy pofátlanságáról”, a Kúria felülírta az NVB-t

  • narancs.hu
  • 2017. július 4.

Belpol

Vágó Gábor elkezdi az egyeztetést a pártokkal az aláírásgyűjtésről.

A Kúria elfogadott egy olyan népszavazási kezdeményezést, amit a Nemzeti Választási Bizottság korábban elutasított. A kérdéssel még Vágó Gábor, korábbi LMP-s politikus fordult az NVB-hez. Arról szeretett volna népszavazást, hogy az állami gazdasági cégeknél dolgozók ne kereshessenek többet az államfőnél.

A bizottság arra hivatkozva utasította el a kérdést, hogy a „foglalkoztatási jogviszony” és a „jövedelem” szavak nem egyértelműek. A Kúria szerint viszont azok, jogszabályokban is használják őket.

Az átengedett kérdés így szól pontosan:

„Egyetért-e Ön azzal, hogy köztulajdonban álló gazdasági társasággal foglalkoztatási jogviszonyban álló személy onnan származó éves jövedelme a köztársasági elnök tiszteletdíjának éves összegét ne haladhassa meg?”

Vágó az Indexnek azt mondta, további négy kérdése van a Kúria előtt, és már a héten elkezdi az egyeztetést a politikai pártokkal az aláírásgyűjtés megszervezéséről.

Figyelmébe ajánljuk

Helyreigazítás

  • narancs.hu

Helyreigazítás az Egy elképesztő történet: gondnokság alá akarta vetetni egykori barátját, majd bíróságra ment, de a pert is elbukta című cikk miatt.

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.