Megtámadta az I. kerületi eredményeket a Fidesz, mert „általános volt a káosz” a szavazás közben

  • narancs.hu
  • 2019. október 19.

Belpol

A Fővárosi Választási Bizottság nem számoltatja újra a szavazatokat.

Az I. kerületben sem vehette át V. Naszályi Márta a polgármesterségét: a Fidesz-KDNP összesen 11 kifogást adott be a Fővárosi Választási Bizottságnak, amivel mind a 10 egyéni választókerület és a polgármester-választás eredményét is megtámadta. A legtöbbször arra hivatkozva, hogy a szavazatok számlálásánál a különböző színű és fajtájú szavazólapok és borítékok szétválogatása és minősítése miatt „általános volt a káosz” – írta meg a 444.hu.

A fideszes delegáltak arról számoltak be, hogy nagy volt a kapkodás a szavazólapok szétválogatás közben, ráadásul senki nem ellenőrizte, hogy nem került-e érvényes szavazólap más jelölt lapjai közé. Hárman közülük arra gyanakodtak, hogy V. Naszály szavazatai közé keveredhetett a fideszes jelölt voksai, ezért az eredmény téves lehet.

A Fővárosi Választási Bizottság döntése szerint az egyéni körzetek esetében merülhet fel jogsértés, ezért a panaszokat csak a polgármester-választás esetében fogadták el. Az egyik szavazókör delegáltja is csak az „előfordulhat”, „kerülhetett” szavakat használta, ez alapján pedig a „feltételezés a jogsértést nem bizonyítja, de még csak nem is valószínűsíti”, ezért a Fővárosi Választási Bizottság szerint nem indokolt a szavazatok újraszámlálása.

Figyelmébe ajánljuk

Fuss, és tévedj el Budapesten!

Budapestre jött a City Race Euro Tour, egy városi tájfutó rendezvénysorozat. Három napon át futhatunk Budapest különböző részein egy térképpel, amelyen a kukák is fel vannak tüntetve, de az utcanevek nem láthatóak. De mire is jó ez az egész?

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.

Égen, földön, vízen

Mesék a mesében: mitikus hősök, mágikus világ, megszemélyesített természet, a szó szoros értelmében varázslatos nyelv. A világ végén, tajtékos vizeken és ég alatt, regei időben mozognak a hősök, egy falu lakói.