Mészáros Lőrinc az ötödik leggazdagabb

  • narancs.hu
  • 2017. április 27.

Belpol

Hatalmasat ugrott a leggazdagabb magyarok listáján.
false

A nemzet gázszerelője gyarapodott a legnagyobb mértékben 2016-ban – derül ki a Napi.hu „gazdagmagyar” listájából, amelyet 2016-os vagyona alapján, a maga 260 milliárdjával (HUF) Csányi Sándor vezet.

Vajon mit szólt a bankvezér – kíváncsiak lennénk a szavaira! –, amikor a lista böngészése során eljutott az ötödik helyig, és látta, hogy Lőrinc barát, a miniszterelnök bizalmasa tavaly nem kevesebb mint 120 milliárd forintra növelte vagyonát, és ezzel Demján „160 milliárd” Sándor és Széles „112 milliárd” Gábor közé került. De ami ennél is nagyobb teljesítmény, hogy Lőrincünk egy év leforgása alatt a Napi.hu listája szerint 96,2 milliárddal növelte vagyonát.

Lám, a becsületes munka meghozza – közel 100 milliárdos – gyümölcsét!

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.