Nyolc év múlva fejezhetik be a ferihegyi 3. terminált

  • narancs.hu
  • 2024. december 20.

Belpol

2030-ra 20 millió fogadott utassal számol az üzemeltető cég.

Megkezdték a Liszt Ferenc repülőtéren a 3. terminál építésének előkészítését - áll a Budapest Airport Zrt. közleményében. A cég szerint az idei utasszám az év végére meg fogja haladni a 17 millió főt, 2030-ra 20 millió fogadott utassal számolnak.

A 3. terminál tervezési és kisebb kapcsolódó kivitelezési munkálatai már folyamatban vannak, és hamarosan indul a megvalósítás is: először az új forgalmi előtér kiépítéséhez szükséges földfeltöltési munkákkal kezdenek. Az előtérbővítés után egyszerre 12 repülőgépet tud majd a reptér kiszolgálni. 

Társadalmi egyeztetés ezúttal sem előzte meg a bővítést, pedig lenne miről: leszálló repülő alatt élő lakók egyre többször és hangosabban panaszkodnak a hatalmas zajra, amit a reptér működése okoz.

A terminálfejlesztés egészét nyolc éven belül akarják befejezni.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vihar a buliban

  • - ts -

Márpedig, ha itt vannak, a pokol felügyelet nélkül maradt, de azért a páciensek felvétele aligha szünetel…

Az oroszlánszelídítő

Miután Danny Boyle tavaly, 22 év elteltével felvette vérfagyasztó horrorfolyamának szálát, gyorsan át is passzolta a stafétabotot Nia DaCostának (Candyman; Hedda), aki a 28 nappal később (2003) szellemében szövi tovább a történetet.

Tíz kicsi német

  • - turcsányi -

Ronda szép. Sőt, nagyon szép város Andalúziában, egyenesen egy nevezetesség, turista­célpont (jó hatvan kilométerrel Marbella fö­lött, északnyugatra, tizenegy óránál).

Megjavítod?

A cím a japán kincugi hagyományára utal. E technika a repedések eltüntetése helyett az eltört tárgy „sebeinek” felvállalására törekszik. 

Már megint hétfő van

  • Pálos György

A regény magyar kiadásának borítójáról Botticelli Vénuszának újraértelmezett portréja tekint ránk, az elmosódó lágy női arcmás igen éles tekintettel párosul: poézist és tisztánlátást sugall.