Orbán most is elfelejtette a jogállamiságot, de von de Leyen lebuktatta

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 1.

Belpol

Twitteren jött a leleplezés.

A hvg.hu szúrt ki egy érdekes összefüggést, annak apropóján, hogy Ursula von der Leyen twittelt egyet az Orbán Viktorral történt találkozója után, és tudott újat mondani a magyar kormányfőhöz képest.

Azaz: másképp emlékeznek a felek!

false

 

Fotó: MTI

Azt ugyanis Orbán kihagyta a beszélgetésről szóló visszaemlékezéséből, hogy az Európai Bizottság új elnökével beszéltek arról, hogy „a joguralom, a jogállamiság mennyire alapvető”. Ezt von der Leyen ugyanis megemlítette a Twitteren.

A hvg.hu azt is írja: „ az új megközelítések és pragmatizmus szükségességben megegyeztek, a versenyképesség és az EU-s szervezetek tagállamokhoz való közelítését is végigvették, írja von der Leyen, és az EU katonai védelem kialakítása is fontos.”

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.

A szürkeség ragyogása

Különös élmény néhány napon belül látni két Molière-darabot a Pesti Színházban. A huszonöt éve bemutatott Képzelt beteg egy rosszul öregedő „klasszikus”, a Madame Tartuffe pedig egy kortárs átirat, amelynek első ránézésre a névegyezésen túl nem sok köze van a francia szerzőhöz. Ez utóbbi egyáltalán nem baj, még akár erény is lehet.