Országszerte több mint 500 helyen gyűjti az üres nemzeti konzultációs íveket az aHang és az Egységes Diákfront

  • narancs.hu
  • 2023. december 4.

Belpol

Január végéig 1 millió konzultációs ív összegyűjtése a cél.

Hétfőn országszerte több száz helyszínen nyíltak meg az aHang és az Egységes Diákfront (EDF) leadópontjai, ahol bárki leadhatja az üres nemzeti konzultációs ívet – olvasható a két szervezet közös közleményében.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, az aHang és az Egységes Diákfront az általuk szervezett októberi alternatív népszavazás befejezésekor jelentette be, hogy

január végéig 1 millió üres konzultációs ívet gyűjtenek össze, hogy így demonstrálják, hazugságok és propaganda helyett valódi kérdésekben akarnak véleményt mondani.

„Most először van értelme a konzultációs íveknek. A kormány saját játékszerét fordítjuk maguk ellen és megmutatjuk, hogy rengetegen vagyunk, akik hazugságok helyett valódi kérdésekben, az oktatás legfontosabb kérdéseiben akarunk konzultálni. Minél több ívet gyűjtünk össze, annál inkább meg fogjuk akadályozni, hogy újabb hazug plakátkampányok lepjék el az országot, azt hirdetve, hogy a magyar emberek 97%-a egyetért a kormánnyal.” – mondta a gyűjtéssel kapcsolatban Szalóki Viktor, az aHang szóvivője.

A saját vagy összegyűjtött üres konzultációs íveket már több mint 500 helyszínen lehet leadni. A leadópontok listája a 7igen.hu oldalon érhető el. A két szervezet közleménye szerint rengeteg magánember csatlakozott a kezdeményezéshez „leadópontként”, akik a saját postaládájukban gyűjtik az papírokat, de több vállalkozás, bolt és vendéglátóegység is megtalálható a térképen, sőt vannak olyan pártok is, amelyek az irodáikban fogadják a konzultációs íveket, de postai úton is el lehet küldeni azokat.

 

 
Forrás: aHang

„Szuverenitásunk védelmét nem egy közpénz milliárdokból finanszírozott propaganda kérdőív fogja biztosítani, hanem az, ha modern, XXI. századi oktatást biztosítunk a jövőnk generációjának. Ez semmi más, mint egy kampányeszköz, ha a kormány valóban kíváncsi lenne az emberek véleményére, akkor a hazugságok helyett valódi problémákról folytatna párbeszédet.” – véli az aHang szóvivője. A leadópontok mellett több utcai pultozás és kitelepülés alkalmával is várják az íveket az aHang és az EDF aktivistái, akik igyekszenek az ország minden pontjára eljuttatni az „ellenkonzultáció” hírét.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.

A Mi Hazánk és a birodalom

A Fidesz főleg az orosz kapcsolat gazdasági előnyeit hangsúlyozza, Toroczkai László szélsőjobboldali pártja viszont az ideo­lógia terjesztésében vállal nagy szerepet. A párt­elnök nemrég Szocsiban találkozott Dmitrij Medvegyevvel, de egyébként is régóta jól érzi magát oroszok közt.