Újpesti képviselő bántalmazhatta az egyik legismertebb Youtube-os tartalomgyártót

  • narancs.hu
  • 2024. március 28.

Bűn

Az egykori jobbikos Szabó Balázs egy kocsmában csinált valamit, amiről ő azt állítja, nem történt meg.

A Jólvanezígy nevű nagyon népszerű Youtube-csatorna egyik készítője és műsorvezetője, Szabó Márton „Csoki” azt állítja egy videójában,hogy a kedd esti Magyarország-Koszovó focimeccs után az újpesti önkormányzat képviselője, Szabó Balázs egy kocsmában verte meg őt a Puskás Aréna közelében.

 
Szabó Balázs 

A férfi szerint épp a vécéből jött ki, amikor bemutatkozott neki Szabó.  „Nyújtottam volna a kezem, hogy köszönjek neki, de nem fogott velem kezet, hanem elkezdett csépelni.” Elmondása szerint a „nagy izgalomra megivott még egy sört”, majd hajnalban vallomást tett a közeli rendőrségen, ami után kórházba is ment. A tartalomgyártó szerint a történteknek több szemtanúja is volt, akiket a rendőrség szintén kihallgatott.

Szabó szerint viszont  „teljesen abszurd és életszerűtlen, amit Csoki állít a videóban”. Szerinte egyáltalán nem történt erőszak a meccs után. „Sajnos” – tette hozzá a Telexnek, hozzátéve. Azt is írta, hogy őt nem kereste meg a rendőrség.

A balhé abból lett, hogy a Youtube-csatorna készítői orosz kémnek, orosz ügynöknek és elítélt bűnözőnek hívták Szabót, aki emiatt pert is indított és helyreigazítási kérelmet is kért, de ennek nem tettek eleget. Szabó a Telex megkeresésére azt válaszolta, jelenleg magánvádas büntetőügyként van folyamatban az eset.

 „Természetesen ezek a legújabb állításai is ebbe a sorba tartoznak. Meglátásom szerint semmi másról nem szól ez a történet, mint hogy Csoki magát áldozati pózban feltüntetve próbálja meg elérni azt, hogy az ellene folyó büntetőeljárást szüntessem meg, és vonjam vissza az ellene (pontosabban mindkettőjük ellen) indított keresetet”

– tette hozzá Szabó Balázs.

A magyar lelátókról is jól ismert politikus 2021-ig a Jobbik tagja volt, de a pártból azért tették ki, mert 2021-ben oroszokhoz köthető pénzen ment Afrikába választási megfigyelőnek.

A BRFK közlése szerint a rendőrkapitányság a feljelentés alapján garázdaság vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást. Hozzátették, a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján a sértett könnyű, nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egzaltált Dürer

A monumentális kiállítás középpontjában egyetlen mű, egy 1506-os dátummal jelölt, Selmecbányáról származó gótikus szárnyas oltár áll, amelynek az egyik táblaképével (helyesebben reprodukciójával) mindenki találkozott már. A kollektív emlékezetünkbe beégett a Vizitáció (Mária találkozása Erzsébettel), ám ez nem mondható el a nyolcból megmaradt hét táblaképről – amelyek most először láthatók együtt.

0–24

A hétköznapi és ünnepnapi fasizmus letagadásának megvannak a magyarban is a kulcsmondatai, közbeszédbéli szállóigéi. Kivétel nélkül önleleplező mondatok, melyek igen gyakran egyeznek is a közlő szándékaival.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

Szép, új, szintetikus világ

  • Váradi András

Egy jó kép többet mond, mint ezer szó. Közhelyes, de attól még igaz bon mot. Robert Capa még rá is duplázott, amikor azt mondta: el tud képzelni egy olyan képet (fotót), amely akkora hatással van az emberekre, hogy soha többé nem lesz háború.

Közös pont híján

Hosszú ideig az évszázad üzleteként hirdették a német fegyvergyártásra alapozó hazai védelmi ipari fejlesztéseket. Ám a pénz elfogyott, exporttal nem számolhatunk, ráadásul a Merz-kormány nem lesz olyan elnéző Orbán Viktor bomlasztó politikájával szemben, mint amilyen Angela Merkel volt.

„Itt írd alá, Gergő!”

A fideszes ifjúságból indulva, minisztériumokon és államtalanított állami cégeken át vezető úton került Böszörményi-Nagy Gergely, az Orbán-rendszer egyik hivatásos szabadgondolkodója a MOME-t fenntartó alapítvány élére, ahol aztán nem kívánt ismertséget szerzett.

„Végre ellazultunk”

Tizenöt éve alakult meg az Ivan & The Parazol, de fontosabb, hogy a klasszikus rock ihletettségű zenekar a minap jelentette meg hatodik nagylemezét Belle Époque címmel. Az új album mellett ambiciózus tervekről és a köz­életről is beszélgettünk Vitáris Ivánnal, az együttes énekesével és Simon Bálint dobossal.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.