A kormány a szakképzésbe terelné a diákokat, pedig a szakmunkások hagynák el legszívesebben az országot

  • narancs.hu
  • 2018. július 6.

Gazdaság

Ebben megint nincs sok logika.

A Világgazdaság írta meg a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) munkaerő-felmérésére hivatkozva, hogy a legnagyobb számban a szakmunkásképzőt és a szakiskolát végzett, 20–39 év közötti férfiak szeretnének kivándorolni az országból.

A felmérés szerint minden huszadik 15–74 éves válaszadó azt mondta, hogy a következő két évben külföldön tervez munkát vállalni, és az igennel válaszolók 14 százaléka mondta azt, hogy végleges letelepedést tervez.

Parragh és Orbán

Parragh és Orbán

Fotó: MTI

A lap azt is írja, hogy legnagyobbrészt a szakiskolát, szakmunkásképzőt végzett, 25–44 év közötti férfiak vállaltak külföldön munkát, többségük Ausztriában, Németországban és az Egyesült Királyságban. Ez azért érdekes, mert a kormány évek óta azon dolgozik, hogy a szakképzésbe terelje a diákokat: Parragh László, az iparkamara elnöke többször is beszélt a gimnáziumok ellen, de Orbán Viktor is beszélt már arról, hogy a jövő a szakképzésben van.

(Világgazdaság via 24.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.