Rekordot döntött az állami vezetők száma és fizetése

  • narancs.hu
  • 2017. június 28.

Gazdaság

Havi 160 millióba kerül a kormány működése

Bő egy év alatt egy tucatnyi államtitkárral és helyettes államtitkárral gyarapodott a kormányzat, számuk a kormánytagokkal együtt már eléri 183-at a Blikk számításai szerint.

Jelenleg 13 kormánytag, 57 államtitkár és 113 helyettes államtitkár irányítja az állami apparátust. A legtöbben az Emberi Erőforrások Minisztériumában dolgoznak, összesen 10 államtitkár és 21 helyettes.

A kormány bürokrácicsökkentési programjának dacára az állami vezetők száma és fizetése is egyre gyarapszik. A lap szerint míg a Bajnai-kormány idején a mostani fizetésekkel számolva is mindössze 75 millió forint volt az akkori állami vezetők bére, mostanra ez több mint kétszeresére nőtt, így havonta 160 millió forintot költenek erre az adófizetők pénzéből.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Egy balatoni nyaralás táncban "elbeszélve"

  • Molnár T. Eszter
A Kulcsár Noémi Tellabor: Balaton – Lacus Pelso című előadásának nosztalgikus hangulata egy pillanatra sem törik meg. Nincs egzisztenciális kérdés, nincs konfliktus. A tó partján uralkodik a mohóság, az unalom és a bujaság.