Meghalt Bényi Ildikó, az Önök kérték műsorvezetője

  • Narancs.hu/MTI
  • 2025. március 12.

Interaktív

55 évet élt, a közmédia saját halottjának tekinti.

Ötvenöt éves korában meghalt Bényi Ildikó műsorvezető, aki közel harminc éven át vezette az MTVA népszerű kívánságműsorát, az Önök kértéket. A hírt a család tudatta az MTI-vel.

 

Bényi Ildikó, az MTVA bemondónője a Ványa bácsi - Buborékkeringő című televíziós játékfilm sajtó- és stábvetítésén a Corvin moziban 2025. január 13-án. MTI/Szigetváry Zsolt

 

Bényi Ildikó az elmúlt hetekben már nem volt látható a műsorban, helyét Radványi Dorottya vette át. A Blikk úgy Bényi súlyos betegséggel küzdött, emiatt adta át a helyét a műsorban. A tévés utoljára január végén posztolt magáról fotót a közösségi oldalán, februárban pedig egy videót tett közzé a születésnapja alkalmából, ahol a kollégái köszöntötték fel.

Bényi Ildikó Szikszón született 1970-ben, és Hernádvécsén élt 18 éves koráig, majd az encsi Váci Mihály Gimnáziumban érettségizett. Először az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar–orosz szakán, majd a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán magyar nyelv és irodalom szakán szerzett diplomát.

Elvégezte a Magyar Rádió bemondói-műsorvezetői, és Magyar Televízió műsorvezetői-riporteri tanfolyamát is. Több éven keresztül tanított az ELTE Tanárképző Főiskolai Karon Magyar Nyelvtudományi Tanszékén helyesírást, beszédművelést, nyelvhelyességet, retorikát. Ezzel párhuzamosan 1993 óta dolgozott a Magyar Televíziónál mint bemondó, majd mint műsorvezető.

Az Önök kérték című népszerű kívánságműsornak 1997 óta volt a műsorvezetője. Emellett 1993 és 1995 között a Szülőföldünk című műsort vezette a Magyar Rádióban. Az Önök kérték mellett több más műsorban is közreműködött, 1993 és 1995 között a Szülőföldünk című műsort vezette a Magyar Rádióban, de háziasszonya volt öt és fél éven át a mai SzerencseSzombat elődjének számító Lottóshow-nak is. A munkáját több díjjal is elismerték, 2021-ben vehette át a szép és helyes magyar nyelvhasználatért járó elismerést, a Wacha Imre-díjat.

Bényi 2006 óta a Magyar Vöröskereszt humanitárius jószolgálati követe volt, munkásságát 2009-ben Vöröskeresztes Tevékenységért Arany fokozatú kitüntetéssel ismerték el. 2009-től rendszeresen, évente kétszer szervezte a közmédia véradó napjait, amelynek köszönhetően a vállalat 2015-ben a Véradóbarát Munkahely címet is elnyerte.

Bényi Ildikót a közmédia saját halottjának tekinti.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).