40 nap után, élve kerültek elő a kolumbiai gyerekek

  • Narancs.hu/MTI
  • 2023. június 10.

Külpol

A repülőszerencsétlenséget csak ők élték túl a dzsungelben. Az uitoto törzsből származnak, testvérek.

Negyven nap után életben találták azokat a gyerekeket, akik egy kisrepülőgép-szerencsétlenséget követően tűntek el a kolumbiai dzsungelben – jelentette be Gustavo Petro kolumbiai elnök helyi idő szerint pénteken a Twitteren.

A gyerekekre egy mentőkutya talált rá. A kolumbiai védelmi minisztérium közölte, hogy a 13, 9, 4 és egyéves testvéreket a légierő helikopterével mentették ki az esőerdőből. Az uitoto őslakos törzsből származó kiskorúakat először San Jose del Guaviaréba szállítják a helyi kórházba. Az uitotók Kolumbia délkeleti és Peru északi részén élő őslakos nép.

A gyerekek azon a Cessna 206-os kisrepülőn utaztak, amely május 1-jén zuhant le vélhetőleg hajtóműhiba miatt hét utassal a fedélzetén az Amazonas tartománybeli Araracuara és a Guaviare tartománybeli San José del Guaviare városa között a dzsungelben. A repülőgép roncsait, valamint a pilóta, az anya és egy vezető holttestét megtalálták, de a gyerekek eltűntek.

Médiaértesülések alapján a testvérek

édesapjukhoz utaztak látogatóba, akinek el kellett menekülnie otthonról, miután a FARC gerillaszervezet egyik szakadár csoportja folyamatosan fenyegette őt.

A környéken a dzsungel nagyon sűrű és veszélyes, és a keresést a vadállatok, a 40 méter magas fák és a heves esőzések nehezítették. A gyerekeknek, mint utóbbi kiderült, egy rájuk támadó kutyával is meggyűlt a bajuk. A mentőcsapatok több nyomot találtak a kutatás során – a CNN arról ír, a lezuhant repülőtől nem messze gallyakból összerótt menedék és használt pelenka is volt –, és ez táplálta a reményt, hogy legalább egy túlélője van a szerencsétlenségnek.

A mentőcsapat, amelyet katonák mellett bennszülött felderítők alkottak, a baleset helyszínétől mintegy öt kilométerre nyugatra talált rá a gyerekekre legyengült állapotban.

A kolumbiai elnök szerint a példa, amelyet a gyerekek túlélésből mutattak, be fog vonulni a történelembe.

„A dzsungel mentette meg őket” – hangsúlyozta Petro. – „Ők a dzsungel gyermekei, és most már Kolumbia gyermekei is”.

 
A kolumbiai védelmi minisiztérium által közreadott képen a gyerekek és a mentőcsapat tagjai láthatók.
 

 A Remény elnevezésű mentőakcióhoz a légierő három helikoptere is csatlakozott. Az egyik fedélzetén egy körülbelül 1500 méteres terület hangosítására alkalmas hangszóró közvetítette a gyerekek nagymamája által felvett üzenetet. Az asszony a helyi törzs nyelvén közölte az unokáival, hogy keresik őket, és arra kérte őket, maradjanak ott, ahol vannak.

Már május 18-án is felröppent a hír, hogy megtalálták a gyerekeket, de ez végül tévedésnek bizonyult.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.

Luxus a köbön

  • narancs.hu

A francia Riviérán az ötcsillagos Four Seasons Hotelben szállt meg Rogán Antal és felesége – ide mindenképp indokolt volt  a "120 milliós tasi".