40 nap után, élve kerültek elő a kolumbiai gyerekek

  • Narancs.hu/MTI
  • 2023. június 10.

Külpol

A repülőszerencsétlenséget csak ők élték túl a dzsungelben. Az uitoto törzsből származnak, testvérek.

Negyven nap után életben találták azokat a gyerekeket, akik egy kisrepülőgép-szerencsétlenséget követően tűntek el a kolumbiai dzsungelben – jelentette be Gustavo Petro kolumbiai elnök helyi idő szerint pénteken a Twitteren.

A gyerekekre egy mentőkutya talált rá. A kolumbiai védelmi minisztérium közölte, hogy a 13, 9, 4 és egyéves testvéreket a légierő helikopterével mentették ki az esőerdőből. Az uitoto őslakos törzsből származó kiskorúakat először San Jose del Guaviaréba szállítják a helyi kórházba. Az uitotók Kolumbia délkeleti és Peru északi részén élő őslakos nép.

A gyerekek azon a Cessna 206-os kisrepülőn utaztak, amely május 1-jén zuhant le vélhetőleg hajtóműhiba miatt hét utassal a fedélzetén az Amazonas tartománybeli Araracuara és a Guaviare tartománybeli San José del Guaviare városa között a dzsungelben. A repülőgép roncsait, valamint a pilóta, az anya és egy vezető holttestét megtalálták, de a gyerekek eltűntek.

Médiaértesülések alapján a testvérek

édesapjukhoz utaztak látogatóba, akinek el kellett menekülnie otthonról, miután a FARC gerillaszervezet egyik szakadár csoportja folyamatosan fenyegette őt.

A környéken a dzsungel nagyon sűrű és veszélyes, és a keresést a vadállatok, a 40 méter magas fák és a heves esőzések nehezítették. A gyerekeknek, mint utóbbi kiderült, egy rájuk támadó kutyával is meggyűlt a bajuk. A mentőcsapatok több nyomot találtak a kutatás során – a CNN arról ír, a lezuhant repülőtől nem messze gallyakból összerótt menedék és használt pelenka is volt –, és ez táplálta a reményt, hogy legalább egy túlélője van a szerencsétlenségnek.

A mentőcsapat, amelyet katonák mellett bennszülött felderítők alkottak, a baleset helyszínétől mintegy öt kilométerre nyugatra talált rá a gyerekekre legyengült állapotban.

A kolumbiai elnök szerint a példa, amelyet a gyerekek túlélésből mutattak, be fog vonulni a történelembe.

„A dzsungel mentette meg őket” – hangsúlyozta Petro. – „Ők a dzsungel gyermekei, és most már Kolumbia gyermekei is”.

 
A kolumbiai védelmi minisiztérium által közreadott képen a gyerekek és a mentőcsapat tagjai láthatók.
 

 A Remény elnevezésű mentőakcióhoz a légierő három helikoptere is csatlakozott. Az egyik fedélzetén egy körülbelül 1500 méteres terület hangosítására alkalmas hangszóró közvetítette a gyerekek nagymamája által felvett üzenetet. Az asszony a helyi törzs nyelvén közölte az unokáival, hogy keresik őket, és arra kérte őket, maradjanak ott, ahol vannak.

Már május 18-án is felröppent a hír, hogy megtalálták a gyerekeket, de ez végül tévedésnek bizonyult.

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A polgármester kételkedik a pofonjáról készült felvételben, pedig létezik

Nagy János szigetszentmiklósi polgármester képviselői kérdésre nem cáfolta, hogy megütött egy helyi lakost az adventi vásárban, ugyanakkor megkérdőjelezte az erről készült térfigyelő kamerás felvétel létezését. Lapunk a vita eldöntését azzal segíti, hogy közreadja a felvétel egyik részletét. A polgármester pofonja utáni testületi ülésen a városvezetőt kötelezték arra, ha büntetőügy részese lesz, köteles arról beszámolni.