Észak-Korea is elismerte, hogy katonákkal segítették az oroszokat

  • narancs.hu
  • 2025. április 28.

Külpol

Kim Dzsongun szerint katonái „az igazságért harcoltak, mind hősök és a haza becsületének képviselői.”

Hétfőn reggel Észak-Korea is megerősítette, hogy katonákkal segítette Oroszországot a háborúban – írja a Guardian. A két ország 2024 júniusában kötött átfogó stratégiai partnerséget, a katonák küldése is ennek a keretei közt történt. Az észak-koreai katonák felbukkanása az oroszok oldalán már tavaly ősszel is felmerült, több jele is volt ennek Kurszkban ahova korábban törtek be az ukránok.

Hivatalosan eddig egyik érintett fél sem ismerte el annak ellenére, hogy elég egyértelmű volt a helyzet a helyszíni beszámolók alapján.

Ehhez képest Vlagyimir Putyin hétvégén jelentette be, hogy sikeresen visszafoglalták a régiót, a harcban pedig 12 ezer észak-koreai katona segített. Ha már az oroszok elismerték, Észak-Korea az állami hírügynökségén keresztül ismerte el Kim Dzsongun, hogy ott voltak, a katonák pedig  „az igazságért harcoltak, mind hősök és a haza becsületének képviselői.”

Az észak-koreai közlemény arra nem tér ki, hogy pontosan hány katonát küldtek, az Ukránok becslése szerint nagyjából 14 ezren vehettek részt a harcokban.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.