Euractiv: Orbán bolgár jelöltet látna szívesen az Európai Bizottság élén, de nem jók az esélyei

  • narancs.hu
  • 2019. június 26.

Külpol

Kristalina Georgivának inkább hátrányt jelent Orbán támogatása.

Orbán Viktor Kristalina Georgievát, a Világbank bolgár ügyvezető igazgatóját támogatja az Európai Bizottság elnöki pozíciójáért zajló versenyben - írja a 444 az Euractivra hivatkozva.

Az Euractiv szerint azonban a Bizottság volt alelnökének egyebek mellett épp azért nincs reális esélye, mert ő "Orbán jelöltje."

Az Európai Néppárt hivatalosan továbbra is Manfred Webert támogatja, de a bajor politikus mögül az EPP-ben felfüggesztett Fidesz már korábban kihátrált.

Manfred Weber mögött egyelőre sem az Európai Parlamentben, sem az Európai Tanácsban nem állt össze a kellő többség, ezért az EPP a hírek szerint elkezdett B-tervben gondolkodni, így merült fel Georgieva neve is.

Az Európai tanácsban az állam- és kormányfők legközelebb vasárnap tanácskoznak az uniós tisztújításról.

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.

Mindenki a helyére

Mit gondol Orbán Viktor és a Fidesz a nőkről? Hogyan kezeli őket? És mit gondol ugyanerről a magyar társadalom, és mit a nők maguk? Tényleg a nők pártja a Fidesz? Ezeket a kérdéseket próbálja megválaszolni a kötet többféle aspektuson keresztül. Felemás sikerrel.

Megint dubajozás

Alacsony belépési küszöb, mesés hozamok, könnyű meg­gazdagodás, örök élet: ezek közül az első kettőt biztosan ígérik a mesés dubaji ingatlanbefektetési ajánlatok. Pedig az előrejelzések szerint akár egy éven belül kipukkadhat az ingatlanlufi.

A beismerés semmis

Az ügyész kizárását kezdeményezte a védelem, a különböző tit­kos­­szolgálati szervek más-más leiratot készítettek ugyan­arról a hangfelvételről – bonyolódik a helyzet abban a büntetőperben, amelynek tárgya a Nyugat-Európába irányuló illegális kutyaexport.