Magyar Péter semleges hangnemben gratulált Trumpnak

  • narancs.hu
  • 2024. november 6.

Külpol

Jóval kritikusabban reagált az eredményekre Gyurcsány Ferenc és a Momentum, Toroczkai László az amerikai nagykövetségnek üzent.

Magyar Péter kifejezetten semleges hangvételű üzenetben gratulált Facebookon Donald Trump elnöknek, amihez egy gyerekeivel közös szelfit csatolt a Fehér Ház előtt. “Amerika döntött. Gratulálunk Donald Trump elnök úrnak, valamint a Szenátus és a Képviselőház megválasztott tagjainak! Az Amerikai Egyesült Államok hazánk egyik legfontosabb szövetségese és gazdasági partnere. A TISZA Párt készen áll a közös munkára az új amerikai adminisztrációval az országaink között fennálló kapcsolat további fejlesztésére” - írta a Tisza Párt elnöke. 

Nem volt ilyen neutrális az ellenzék maradék része: A DK-elnök Gyurcsány Ferenc élő bejelentkezésben szögezte le, hogy ő nagyon nem örül a republikánus győzelemnek. “Ja. Pocsékabb lesz a világ most egy darabig Trumppal. De majd ezen is túl leszünk” – fogalmazott hozzátéve, hogy szerinte nincs minek örülnünk, Trump pedig nem az össztartozőst erősíti a világban.

A parlamenti ellenzékből még a Momentum reagált gyorsan: “Trump veszélyt jelent a demokráciára, gazdaságpolitikája veszélyt jelent Magyarországra. Orbánnak a gyermeki rajongása helyett inkább ezzel kellene foglalkoznia” - írta a párt.

A papíron szintén nem kormánypárti Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László fideszes kollégáihoz hasonlóan annak örült, hogy az amerikai nagykövetség jelenlegi dolgozói jó eséllyel le lesznek cserélve. 

Az ellenzék maradék része hírünk írásáig nem kommentálta az amerikai elnökválasztás eredményét.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A józanság kultúrája. Folytatódik CIVIL EXTRA szolidaritási akciónk

Folytatódik a Magyar Narancs rendhagyó kezdeményezése, amelynek célja, hogy erősítse a civil szférát, a sajtót, valamint az állampolgári szolidaritást, válaszként a sajtót és a civil szervezeteket ellehetetlenítő, megfélemlítő, a nyílt diktatúrát előkészítő kormányzati törekvésekre. Új partnerünk a függőséggel küzdők felépülését segítő Kék Pont Alapítvány.

Szemrevaló: Páva – Valódi vagyok?

  • SzSz

A társadalmi szerepek és identitások a pszichológia egyik legjobban kutatott területe. Mead szerint nincs is objektív valóság, azt az egyének maguk konstruálják; Goffman úgy véli, az egész világ egy színpad, ahol mind különböző szerepeket játsszunk; míg Stryker elmélete azt magyarázza, hogy minden ember ezernyi identitással rendelkezik, s azok hierarchiába rendeződnek.

Szemrevaló: A fény

  • - bzs -

Tom Tykwer csaknem háromórás eposza mintha egy másik korból időutazott volna napjainkba (Tykwer maga is a Babylon Berlint, a múlt század húszas éveit hagyta hátra).

Szemrevaló: Gépek tánca

Markológépekkel táncolni, az ám a valami! Amikor a kotrókanál kecsesen emelkedik a magasba, akkor olyan, mint egy daru – mármint a madár (lehet, hogy magyarul nem véletlenül hívják így az emelőszerkezetet?) –, „nyakát” nyújtogatja, „fejét” forgatja.

Le nem zárt akták

A művészi identitás és a láthatóság kérdéseit helyezi középpontba Pataki Luca első önálló kiállítása. Keszegh Ágnes kurátor koncepciója szerint a tárlat krimiként épül fel: a látogatónak fragmentumokból, nyomokból kell rekonstruálnia a történetet. Az anyag kísérlet a művészszerep radikális újragondolására, és az igazi kérdése az, hogy az alkotói késztetés ledarálható-e.