A leglustább, a legkövérebb és nagyon szereti a lasagnét

  • narancs.hu
  • 2018. június 19.

Kultúra

40 éves lett Garfield, egy-két évet simán letagadhatna.

1978. június 19-én jelent meg először Garfield az amerikai újságok lapjain. Jim Davis saját nagyapjáról, James A. Garfield Davis-ről nevezte el és mintázta a híressé vált főhőst, akire állítólag jellemében, sőt testi felépítésében is hasonlít. De a képregény nyomokban egyéb valóságelemet is tartalmaz, Garfield gazdája ugyanis éppúgy képregényrajzoló, mint a szerző maga.

false

 

Fotó: www.garfield.com

 

Hogy miért épp a macska lett a főhős, arról anno Jim Davis úgy nyilatkozott, hogy a képregénypiacon épp túl sok pozitív kutyaszereplő volt, ő meg nem szeret versenyezni. Szóval így lett a főszereplő a folyton enni és aludni akaró macsek.

Garfield minden lustasága ellenére persze elég rendszeresen, sőt Guinness-rekordokat döntő mennyiségben jelenik meg, és még azzal is dollármilliókat húz be, ha ki sem kel az alvóhelyéről. Mára ugyanis nemcsak maga a figura változott, de egy egész franchise épült rá, és a képregények mellett sorozatokban, filmekben és a legváratlanabb termékeken is előbukkanhat.

Mindenesetre a korát egyébként sértésként megélő macskát, ha jót akarunk, fel ne köszöntsük, inkább ünnepeljük lasagne-evéssel vagy délig tartó alvással.

Garfield & Friends

null

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.