Balog Zoltán lesz a magyar reformátusok első embere

  • MTI/narancs.hu
  • 2021. február 17.

Lélek

A volt minisztert választották a zsinat lelkészi elnökévé. 

Balog Zoltánt, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspökét választotta a Magyarországi Református Egyház új összetételű zsinata a testület lelkészi elnökévé szerdán Budapesten.

A négy püspök közül ketten vállalták a lelkészi elnöki tisztségre jelölést.

A jelenlévő 99 zsinati tagból 97-en adtak le érvényes szavazatot, közülük 64-en szavaztak Balog Zoltán volt emberi erőforrás miniszterre, 33-an pedig Fekete Károlyra, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspökére.

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?