Ön szerint is túl hideg az idei nyár?

  • narancs.hu
  • 2020. július 19.

Lokál

Az Országos Meteorológiai Szolgálat megmagyarázta, mi a helyzet.

Az elmúlt harminc nap alapján átlagosnak számít az idei nyári hőmérséklet – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Azt írták: számos megjegyzést kapnak, hogy mennyire hideg ez a nyár, "mindjárt be kell fűteni".

Az előző 5 nap átlaghőmérséklet-anomáliáját vizsgálva azt látható, hogy valóban 2-5 fokkal elmaradnak a hőmérsékleti értékek a sokévi átlagtól. Megjegyezték ugyanakkor, hogy ez nem váratlan, mivel ennek az öt napnak a legnagyobb részében egy magassági hidegörvény volt az ország felett, többfelé felhős, csapadékos időt okozva.

Ha viszont az előző 30 napot nézzük, akkor az állapítható meg, hogy a nyár abszolút átlagosnak számít hőmérséklet terén – hangsúlyozta a meteorológiai szolgálat.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.