Sarki fény: ez a tizedik volt eddig a legszebb

  • narancs.hu
  • 2023. november 5.

Lokál

Magyarország fölött az ég.

Országszerte látni lehetett a sarki fényt vasárnap, ez volt idén a tizedik, és eddig a legerősebb – írja az Időkép, amelynek képtárába nagyon sokan küldtek fotót.

A fonyódligeti webkamerán naplemente előtt, fél 6 után felvillant, aztán nagyon erősen fénylett az aurora borealis, tükröződött a Balaton felszínén is.

Ez a nap működésével összefüggő légköri jelenség. Annak köszönhető, hogy a koronakidobódás (CME) következtében töltött részecskék érik el a Földet, összeütköznek a magnetoszférában található magaslégköri molekulákkal, és kölcsönhatásuk világítja be változó színekkel az északi égboltot.

Felvétel Csongrád-Bokrosról (Csongrád-Csanád megye):

Képek az Időkép oldalán:

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk