Gázára vonatkozó posztja miatt kirúgták a Sikoly-filmek sztárját

  • narancs.hu
  • 2023. november 22.

Mikrofilm

Melissa Barrera nem szerepel majd a hetedik felvonásban, a producerek ugyanis gyűlöletbeszédnek minősítették hozzászólását.

Idén mutatták be a Sikoly-sorozat hatodik részét, amely nálunk a legszigorúbb minősítést kapta a korhatárbesoroló bizottságtól. A kaszabolós horror a középpontjában álló, maszkos gyilkoshoz hasonlóan halhatatlannak tűnik, máris készül ugyanis a következő része – immár az egyik legfontosabb szereplője, Melissa Barrera nélkül.

A színésznőt azután rúgták ki a produkciótól, hogy Instagram-sztorijában a jelenleg is zajló Izrael-Hamász háborúra reflektált. „Gázát jelenleg is úgy kezelik, mint egy koncentrációs tábort. Mindenkit sarokba szorítanak, nem lehet elmenekülni, nincs áram, nincs víz… Az emberek semmit nem tanultak a történelemből. És mint annyiszor a történelem során, most is csak csöndben nézik, hogy megtörténik. EZ NÉPIRTÁS ÉS ETNIKAI TISZTOGATÁS.” – fogalmazott azóta már eltűnt posztjában.

A Sikoly-filmeket gyártó Spyglass ezt követően rövid közleményben tudatta, hogy a színésznő szavait gyűlöletbeszédnek értékeleik: „A Spyglass álláspontja egyértelmű: zéró toleranciát alkalmazunk az antiszemitizmussal és bármiféle gyűlöletkeltéssel szemben, beleértve a népirtásra, etnikai tisztogatásra, a Holokauszt torzítására vonatkozó hamis utalásokat és bármit, ami átlépi a gyűlöletbeszéd határát.”

Nem ez az első eset, amikor a színésznő közösségimédia-oldalán nyilvánosan szót emel a gázai események ellen. Utolsó, elérhető posztja még mindig egy Joe Biden amerikai elnöknek szóló nyilvános Művészek az azonnal tűzszünetért című felhívás, amit Ben Afflecktől Milla Jovovichig számtalan színész, zenész és rendező aláírt. Az elmúlt 24 órában feltöltött sztorijai pedig ugyancsak a háborúval és annak civil áldozataival foglalkoznak.

Melissa Barrera 33 éves mexikói származású színésznő-énekes, aki karrierjét latin-amerikai filmekben és sorozatokban kezdte. Az igazi áttörést a 2022-es sorszám nélküli – valójában ötödik – Sikoly-film hozta meg számára, amely egyfajta rebootként a slashert is új életre keltette. Ő alakította a Sam Carpenter nevű főhőst, míg testvérét az azóta a Wednesday-nek köszönhetően ugyancsak hatalmas sztárrá váló Jenna Ortega játszotta. Ők ketten a korábbi részek sikolykirálynőjének, a Neve Campbell alakította Sidney Prescottnak az örökösei.

Barrera kirúgásának hírére a film rendezője, Christopher Landon rövid Twitter-posztban reagált, mely azóta szintén elérhetetlenné vált: „Minden szívás. Ne kiabáljatok. Nem én hoztam meg a döntést.”

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.