Jánossy Lajos–Kárpáti Péter: Hajrá, Háry!

  • 2012. augusztus 23.

Snoblesse

Ismét lehet jelentkezni a Háry János Igazmondó Szabadegyetemre. (A diploma alapfokú oktatásra jogosító végzettséget ad!)


Nem ám a silány és mindennapos, hanem a magas színvonalú, míves, és már-már poétikus hazugságokat ünnepli a HOPPart társulat előadása. Jelige: Hazugságok csak igényeseknek. A nagyoktól tanulni sosem szégyen, és Kárpáti Péter darabjában két világnagyság, a hazai nagyot mondók atyamestere, Háry János, meghívott vendégként és külföldi szakértőként pedig Münchhausen báró vesz részt a hazugsággyártásban. A régi hazugságmesék mai tartalmaiért azonban nem a két címeres hazudozó, hanem a valóság, illetve annak egy jótékonyan módosult, színpadi változata a felelős.A hazugságok összerendezője: Novák Eszter. Hisszük is, meg nem is.

Figyelmébe ajánljuk

Eldobott aggyal

  • - ts -

A kortárs nagypolitika, adott esetben a kormányzás sűrű kulisszái mögött játszódó filmek, tévésorozatok döntő többsége olyan, mint a sci-fi, dolgozzék bármennyi és bármilyen hiteles forrásból.

Nemes vadak

Jason Momoa és Thomas Pa‘a Sibbett szerelemprojektje a négy hawaii királyság (O‘ahu, Maui, Kaua‘i és Hawai‘i) egyesítését énekli meg a 18. században.

Kezdjetek el élni

A művészetben az aktív eutanázia (asszisztált öngyilkosság) témaköre esetében ritkán sikerül túljutni egyfajta ájtatosságon és a szokványos „megteszem – ne tedd meg” dramaturgián.

A tudat paradoxona

  • Domsa Zsófia

Egy újabb dózis a sorozat eddigi függőinek. Ráadásul bőven lesz még utánpótlás, mivel egyelőre nem úgy tűnik, mintha a tucatnyi egymással érintőlegesen találkozó, egymást kiegészítő vagy egymásnak éppen ellentmondó történetből álló regényfolyam a végéhez közelítene: Norvégiában idén ősszel az eredetileg ötrészesre tervezett sorozat hatodik kötete jelenik meg.