A Stranger Things 19 éves színésznője írt egy regényt

  • narancs.hu
  • 2023. március 27.

Sorköz

Millie Bobby Brown egy történelmi fikciós regényt írt a nagymamája emlékei alapján.

Nineteen Steps, vagyis Tizenkilenc lépés címmel írt egy regényt Millie Bobby Brown, akit mindeddig gyerekszínészként/színésznőként ismert a világ, legismertebb szerepe a Netflix Stranger Things című sorozatának Eleven nevű karaktere volt, amit 2016-tól, 12 éves korától játszott. 

A Hollywood Reporter most azt írja, a most is csak 19 éves Brown a nagymamája történetéből inspirálódva írta meg a regényt, ő ugyanis túlélője volt a II. világháború alatt a londoni Bethnal Green metróállomáson történt tragédiának, amikor 1943. március 3-án a metróalagútban kialakított óvóhelyre igyekvő emberek közül néhány elestek, ettől pánik alakult ki, a nyomakodásban pedig végül 173-an életüket vesztették, köztük 62 gyermek. Az eset a II. világháború egyik legtöbb civil áldozatot követelő eseménye volt, annak ellenére, hogy ellenséges beavatkozás nem is történt. 

Millie Bobby Brown nagymamája az egyik túlélője volt a tragédiának, Brown pedig azt nyilatkozta, hogy a nagymamája háborúval kapcsolatos történeteit hallgatva nőtt fel, a regény nagyon személyes és közel áll a szívéhez, és megtisztelve érzi magát, hogy ily módon életben tarthatja a történetét. 

A regényt a kiadója "a szerelemről, a veszteségről és a titkokról szóló hatalmas történetként" jellemezte. A történet középpontjában egy 18 éves Nellie Morris nevű lány áll majd, aki a II. világháború idején a Bethnal Green állomás közelében él a családjával, majd találkozik egy közelben állomásozó amerikai pilótával, de amint új életet kezdenének együtt, akkor történik a tragédia. Amikor kiderül az igazság a történtekről, Nellie világa teljesen összeomlik, de végül a szerelem győzedelmeskedik. 

A könyvet a tekintélyes William Morrow kiadó fogja kiadni az Egyesült Államokban és Kanadában már idén szeptemberben. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.