Kikapott a férfi vízilabda válogatott az elődöntőben

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 9.

Sport

Végig szoros volt a mérkőzés, végül egy góllal vereséget szenvedtünk Horvátországgal szemben. 

 

A magyar férfi vízilabda válogatott kikapott a párizsi olimpia elődöntőjében Horvátország válogatottjától. Az első negyed végén még döntetlen volt az állás (3-3), majd egy rövid időre megszereztük a vezetést, de a horvátoknak sikerült fordítaniuk és növelni az előnyüket. Folyamatosan 1-2 gólos hátrányban voltunk, a polósok ezt a hátrányt igyekeztek ledolgozni, de túl sok volt a kihagyott lehetőség. Végül 9-8 arányban kapott ki a csapat. 

 
A horvát Marko Zuvela (j) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornájának elődöntőjében játszott Magyarország - Horvátország mérkőzésen a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 9-én. Horvátország 9-8-ra győzött. Fotó: MTI/Kovács Tamás
 

Ez azt jelenti, hogy a 2020-as tokiói olimpiai játékok után idén Párizsban is bronzéremért játszhat a férfi vízilabda válogatott. A vasárnapi mérkőzésen az Egyesült Államok lesz az ellenfél. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Múzeum Hatvanpusztán

Egy-két ezer ember tüntetett Hatvanpusztán szombat délután. A rendszert biztosan nem döntik meg ezzel, de legalább szívtak egy kis friss levegőt. De mennyi legyen a belépő a jövőre megnyitó Korrupció Múzeumba?

Az Amerika–EU-vámalku tovább nyomhatja a magyar gazdaságot

Noha sikerült megfelezni az EU-t fenyegető amerikai vám mértékét, a 15 százalékos általános teher meglehetősen súlyos csapást mérhet az európai gazdaságokra, így a magyarra is. A magyar kormány szerint Orbán Viktor persze jobb megállapodást kötött volna, de a megegyezés az orosz gázimportra is hatással lehet. 

Megjött Barba papa

A Kőszegi Várszínház méretes színpada, több száz fős nézőtere és a Rózsavölgyi Szalon intim kávéház-színháza között igen nagy a különbség. Mégis működni látszik az a modell, hogy a kőszegi nagyszínpadon nyáron bemutatott darabokat ősztől a pesti szalonban játsszák. 

Gyógyító morajlás

Noha a szerző hosszú évek óta publikál, a kötet harminckét, három ciklusba rendezett verse közül mindössze három – a Vénasszonyok nyara után, a Hidegűző és A madár mindig én voltam – jelent meg korábban. Maguk a szövegek egységes világot alkotnak. 

Elmondható

  • Pálos György

A dán szerzőnek ez a tizedik regénye, ám az első, amely magyarul is olvasható. Thorup írásainak fókuszában főként nők állnak, ez a műve is ezt a hagyományt követi. A történet 1942-ben, Dánia német megszállása után két évvel indul.