Márton Viviana döntőbe jutott taekwondóban

  • Narancs.hu/MTI
  • 2024. augusztus 9.

Sport

Parádés mérkőzésen, az utolsó másodpercben tudott fordítani az elődöntőben. 

A taekwondósok 67 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Márton Viviana kiváló teljesítménnyel legyőzte az elődöntőben a belga Sarah Chaarit, ezzel bejutott a fináléba a párizsi olimpián.

A 18 éves magyar sportoló két kiélezett meccsen aratott győzelemmel jutott elődöntőbe. Ott az első helyen kiemelt, tavaly Grand Prix-győztes, 2022-ben világbajnok belga sportolóval csapott össze, és két szoros menetben, a második végén az utolsó másodpercben fordítva győzött.

 
 
Márton Viviana (kék) és a belga Sarah Chaari a női tekvondósok 67 kilogrammos versenyének elődöntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. augusztus 9-én. Márton Viviana
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Márton a 21.19 órakor kezdődő fináléban szerb vagy kínai riválissal találkozik.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Konzultáció kamu adóról, nem kamu adóból

Kibújt a szög a zsákból: a miniszterelnök bevallotta, amit eddig is tudtunk, miszerint a nemzeti konzultáció a Fidesz érdekeit szolgálja, mozgósítani lehet vele. A legújabbat egy senki által nem hitelesített, állítólagos Tisza-adóemelésről szóló sajtpapírra hivatkozva indítják el. 

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.