A Fidesz egyszerűen imádja a diplomatolvajokat: most Kövér pusziszkodott az egyikkel

  • narancs.hu
  • 2020. július 1.

Villámnarancs

Hazájában a lemondását követelik. Naná, hogy nem akar lemondani.

Kövér László tegnap a munkahelyén fogadta a szlovák parlament elnökét, Boris Kollárt, aki épp egy kiadós plágiumbotrány kellős közepéről érkezett budapesti látogatására, s feltehetően nem örült nagyon, amikor végre hazament.

Mert otthon a kormánykoalíciós partner (SaS) felszólítása fogadta, mely szerint mondjon le azonnal. Kollár persze tipikus k-európai politikus, láttunk már ilyet egy rakást.

Nem mondok le, s ha le kell mondanom, akkor kinyírom a kormánykoalíciót is, mert úgy kilépünk a pártommal (Sme Rodina), mint a sicc. De mondta azt is, hogy ő csak dolgozata 24 százalékát vette át mástól, és harmincat szabad, és azért ő sok forrást is megjelölt, ha nem is mindegyiket, meg még csupa olyasmit, amit ilyenkor a feketeseggűek szoktak.

Szóval Szlovákia friss kormánya máris bomlásveszéllyel néz szembe, de oszlani aligha fog, inkább mégis csak Kollár röpül egyedül, legalább a házelnöki székből (pártja vezetői székéből aligha, hisz az a párt egy egotrip).

Kollár legfontosabb mondása ennek fényében tehát az, amit Pesten mondott tegnap: „Hangsúlyozni szeretném, hogy lényegében mindenben egyetértettünk” – mármint Kövérrel. Kövér után Kollár Orbánnal és Áderrel is találkozott, s velük is egyetértett – lényegében mindenben.

Súlyos diplomáciai hiba, hogy Schmitt Pált kihagyták a buliból.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.