Elintéznénk ezt az egészet sajnálkozásunkkal, de Szörényi Levente meg is indokolta, hogy miért marad távol. Azt üzente menedzserén keresztül, hogy kampányidőszakban nem lép fel, inkább „alkotói szabadságra” vonul.
Mi van? Elvonul alkotni? És kinek szánja új művét? Netán ugyanannak a közönségnek, amelyet most hülyére vett?
Menjen inkább a fenébe. Nem hinnénk ugyanis, hogy annyira szenilis lenne az idős mester, hogy csak most esett le neki: tavasszal választás lesz. Netán hívták volna máshova is, ám a vendégszereplés miatt mégsem hívják?
És mi van akkor, ha választások közelegnek, s – oh, jaj – kampányidőszak van, hallgassanak el a múzsák? Ha Szörényinek igaza lenne, kampányidőszakban le kéne kapcsolni a villanyt, s bezárni az országot, de a színházakat, koncerttermeket, múzeumokat egészen biztosan. De Szörényinek nincs igaza, őszintén szólva közlése köszönő viszonyban sincs semmiféle igazsággal. Inkább csak kifogást keresett, és egy elég ostobát talált, de semmi vész, nem az eszéért és nem is az erkölcseiért szeretjük, hanem azért, mert ügyes gitáros, jó muzsikus. Abból viszont nem eszünk ezúttal.
Figyelmébe ajánljuk
Teli szájjal nem beszélünk
Tudjuk, hogy egy nő mindenre képes egyedül, de mi van akkor, ha valamihez mégis férfi kell neki?
Azonnal rohan tovább
A közel 100 méteres rendőrpalota tiszteletet parancsolóan magasodik a környék fölé, üvegablakain szikrázóan csillog a felkelő nap fénye, amint Thuróczy Szabolcs morózusan besétál forgóajtaján.
Apáról fiúra
A Universal-stúdió 1941-es klasszikusából kisarjadó farkasemberfilmek (pl. Egy amerikai farkasember Londonban, 1981; Ezüst pisztolygolyók, 1985; Farkas, 1994) bizonyos értelemben a férfi menstruáció és hisztéria gondolatával játszanak.
Lajos bácsinak jár a dicséret
A Képtelen Krónikára más, általunk hallgatott podcastokban többször hivatkoztak ugyan, de mi magunk sokáig nem mentünk utána, noha a történelmi podcast műfaja – amiként a KK is definiálja magát – közel áll a szívünkhöz.
Emlékezetrétegek
A Kiscelli Múzeum templomterében megrendezett életmű-kiállítás több szálon kívánja megragadni, illetve körüljárni Ország Lili (1926–1979) érzékeny és titokzatos művészetét. Ehhez közel 50 festményt és 70 grafikai lapot mutat be, amelyek (néhány kivétellel) a múzeum gyűjteményéből származnak; az anyag különlegessége, hogy mégis lefedi az életmű csomópontjait.
A drogmentes Magyarország
„A stratégia távlati célként a kábítószermentes Magyarország elérését tűzi ki 2020-ig” – olvashattuk abban a 2013-tól hatályos országgyűlési határozatban, amelyet Nemzeti Drogellenes Stratégiának neveztek el.
60 000
Társadalmi kampányt indított a Magyar Orvosi Kamara (MOK), amellyel az egészségtudatosságra és az egészségügyi rendszer hiányosságaira hívnák fel a figyelmet. Az utóbbi könnyebben célba talál: aligha akad olyan család Magyarországon, amely ne tudna felidézni valamely rossz tapasztalatot az ellátásról.
Hogy a gyerekek is értsék
A társulat által támogatott, régóta a színházban dolgozó, színvonalas pályázatot benyújtó csapatot kipontozták. Hankó Balázsnak meg se kellett szólalnia, a távolból mintha Vidnyánszky Attila integetne a gyerekeknek. Megkérdeztük az új igazgatót is.
„Távozzatok, aljas ringyók!”
Pár hete újraválasztották Horvátország államelnökét, Zoran Milanovićot. A magát szociáldemokratának nevező Milanović nem szereti sem az EU-t, sem a NATO-t, sem Ukrajnát, és ha teheti, a szétesés felé lökdösi Bosznia-Hercegovinát. Legfontosabb, hovatovább egyetlen életcélja a Horvátországból uniós és gazdasági sikertörténetet faragó kormányfő levadászása. És még rondán is beszél.
Kastély, börtön, szegénytanya
Konkrétan tényleg nem Lázár Jánosék kastélyáig épült út kilométerenként félmilliárd forintból, hanem az M43-as autópálya lehajtójától a nagyfai börtönig. E szakasz előtt és utána azonban olyan kráterek maradtak, amelyek a Holdról is látszanak.