animáció - Szex teljes mellbedobással

  • - s -
  • 2009. április 23.

Zene

Szexről beszélni a legkönynyebb - vethetjük oda könnyedén; ez elhamarkodott beszéd lesz akkor is, ha maradunk a közmondásos alapesetnél: alig felserdült fiúk a kocsmában, épp az első italélményeket gyűjtögetve. Dehogy könynyű, ha más nem, alkoholos síkosító biztosan kell hozzá.
Szexről beszélni a legkönynyebb - vethetjük oda könnyedén; ez elhamarkodott beszéd lesz akkor is, ha maradunk a közmondásos alapesetnél: alig felserdült fiúk a kocsmában, épp az első italélményeket gyűjtögetve. Dehogy könynyű, ha más nem, alkoholos síkosító biztosan kell hozzá. Vagy gondoljunk csak (s ne intézzük el anynyival, hogy szintén korai) a szerelmi együttlétek klasszikus bénázására: "neked is jó volt?", annál még rágyújtani is jobb. Ám mindez nehézségi fokban messze eltörpül amellett, ha egy fiatal nőnek a nyilvánosság előtt kell szólnia, hogyan is áll éppen a szexszel. Az ilyesmi még akkor sem problémamentes, ha az illető nagy tudású értője a területnek, s csak tudományos mondandóját illusztrálná önpéldáival - ilyen esetről momentán nincs konkrét információnk, ám valami elég hasonlatos esik meg a Moszkvában tanult, New Yorkban élő lett Signe Baumane rajzfilmjében. Egy nagy pofájú és nagy tudású csaj, sajnálom, nincs rá jobb formula: osztja az észt (nem a lett miatt, tényleg) az első csókról, a feltámadó féltékenységről, s még néhány testrészről, amelyek közül - a legőszintébb sajnálatunkra - egyik sem az öreganyja térdekalácsa. Mindeközben kamaszkori vonal- és színtechnikával megrajzolt, ugyancsak lendületes hadarásban megmutatott ábrák támasztják alá mondandóját. Vagy inkább, dettó sajnálatunkra: illusztrálják. Ám amit lehet úgy illusztrálni, hogy a fallosz a kulcs és a vagina a zár, hát arról, ha kijelentjük, hogy nem találta fel a spanyolviaszkot, akkor még finomak vagyunk. Ennél valamivel még Gusztáv is többet tudott a szexről.

**

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.