9 millió euróért vásárol wellness központot az állam Szlovéniában

  • narancs.hu
  • 2020. február 16.

Belpol

Valahol csak ki kell nyújtóztatni az elgémberedett végtagokat.

9 millió euróért veszi meg a magyar állam a lendvai Terme turisztikai komplexumot – írja az ugytudjuk.hu nyomán a 444.hu.

Már tavaly cikkezett arról a szlovén sajtó, hogy az állam megvenné a veszteségesen működő wellnesközpontot, de akkor csak annyit lehetet tudni, hogy a vétel a miskolci Comiatus Energia Beruházási, Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. és a lendvai Sava Turizem Társaság között történne.

A szombathelyi portál arról ír, hogy több szlovén pártnak nem tetszett a „magyar expanzió”, ennek ellenére a szlovén cég leányvállalatott alapított a termálvíz-kitermelés koncesszios jógának átvitele érdekében.

Az üzletről a muravidéki városban Zdravko Pocivalsek szakminiszter kollégájával, Palkovics Lászlóval egyeztetett, a magyar fél pedig megígérte, hogy a dolgozók többségét megtartja.

A helyi sajtó február eleján azt írta, a felek kiegyeztek egymással: a miskolci állami cég 9 millió euróért megveszi a komplexumot, benne fglalva a Lipa szállodát, a szabadtéri medencéket, a kempinget, a Lipov gaj apartmanfalut és egy telket.

Figyelmébe ajánljuk

Pride 2025 – avagy a félelem vége

  • Janisch Attila

A tegnapi menet jóval több volt, mint a valaha szervezett legnagyobb Pride: figyelmeztetés is volt arra, hogy Orbán aljas, társadalmat nyomorító rendszere eljutott a tűréshatárig, ahonnan már nincs tovább.

Kommunikációs munkatársat keres a MÚOSZ

  • narancs.hu

Olyan média-Jolly Jokert, aki innovatív, korszerű, szakmailag és technikailag felkészült, dinamikus, gyors, ismeri az új online trendeket, remek kommunikációs készséggel rendelkezik, lojális és együttműködő, és szereti a kihívásokat.