Az Index megírta, hogy Rácz Zsófia nem mondott igazat, ezért a helyettes államtitkár kitiltotta a portált a Facebook-oldaláról

  • narancs.hu
  • 2020. március 4.

Belpol

Elegáns.

Ahogyan arról a Narancs.hu is beszámolt az Index nyomán, Rácz Zsófia, az Emberi Erőforrások Minisztériumának 22 éves helyettes államtitkára ritkán vesz részt eseményen, és akkor sem lehet tőle kérdezni.

Rácz egy Facebook-posztba erre reagálásképpen lényegében azt állította, hogy egy győri rendezvényen beszélt volna a portál riporterével, de az nem tudott tőle mit kérdezni. Nem kellett sokat várni az Index válaszára: a lap megírta, hogy a szóban forgó győri rendezvényen többször fordultak interjúkérelemmel Rácz Zsófiához, de sajtósai minden alkalommal elzárkóztak az interjútól. Rácz egy rövid protokolleseményen kezet fogott Győr újdonsült fideszes polgármesterével, Dézsi Csaba Andrással, ekkor Dézsi fordult az újságírók felé azzal, hogy van-e kérdésük.

Ezt a cikket be is linkelték Rácz említett Facebook-posztja alá, amit a helyettes államtitkár (vagy a közösségi oldalán kezelője) eltávolított, majd letiltotta a portált – írja az Index.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.