Duró Dóra nagyon kiakadt, felőle Terry Black vagy Orbán Viktor is szavazhat a Jobbikra

  • narancs.hu
  • 2017. október 27.

Belpol

Kedves homoszexuálisok, nyugodtan szavazzatok ránk, mi meg nyugodtan buzizunk tovább.

Tegnap az MTI egyik híre ezzel a címmel jelent meg: „A jobbikos Dúró Dóra szerint pártja örül a melegektől kapott szavazatoknak is”, s egyebek mellett azt írták, hogy a Jobbik politikusa szerint „minden magyar állampolgárt szeretnének képviselni, és azokat várják, akik azonosulni tudnak értékrendjükkel, arra a kérdésre pedig, hogy

ez a melegekre is vonatkozik-e,

Dúró azt felelte: ha valakinek ilyen a szexuális irányultsága, de úgy érzi, hogy a Jobbik képviseli az ő érdekeit, akkor örülnek neki, ha rájuk szavaz.

A hírre Dúró Dóra azonnal reagált Facebook-oldalán, de miután kifejtette, hogy igaz ugyan, hogy felőle Terry Black vagy Orbán Viktor is szavazhat a Jobbikra, de az MTI mégis csúsztat. „Ráadásul ilyen elképesztő címmel írnak külön hírt a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló Echo Tv rosszindulatú kérdésére adott válaszomból, miközben a sajtótájékoztatót másról tartottam” – írja, majd sietve leszögezi, hogy az ő homoszexualitással kapcsolatos álláspontja nem változott.

E szerint Dúró továbbra sem támogatja a homoszexuálisok házasságkötését, de még a bejegyzett élettársi viszonyt sem, s ellenzi az örökbefogadás lehetőségét is. Mi több, „a provokatív, tömeges garázdaságot megvalósító Pride-ot” betiltaná,

a „homoszexuális propagandát” pedig kitiltaná

a fővárosi önkormányzat tulajdonában álló mozikból is, „ahol évről évre helyet kapnak szintén a Fidesz jóvoltából”. A jobbikos képviselő ezzel zárja posztját: „A magyarság felemelkedésének biztosítását abban látom, ha férfiak és nők szabad elhatározásán alapuló házasságokba születnek gyermekek. A magyarság legnagyobb problémája jelenleg a katasztrofális demográfiai helyzet, ezért sem szabad semmi olyat népszerűsíteni, ami ezt súlyosbítja.”

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül.