Megérheti a Gundelnek a Miniszterelnökségen működtetni menzát, ha több mint 2 milliót fizet érte havonta

  • narancs.hu
  • 2019. január 14.

Belpol

5+5 évre kötöttek szerződést a felek.

A 24.hu megszerezte a szerződést, amelynek érelmében a Gundel a Budai Várba költöző Miniszterelnökség menzáját üzemelteti. Kiderült, hogy az étterem a Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft.-vel lépett partnersége, amelynek ügyvezetője az a Gyutai Csaba, akit korábban kirúgtak a Budai Vár Kft., valamint a Várgondnokság Kft. éléről még 2017-ben.

A Gundel négy helyiséget bérel:

  • Egy 217 négyzetméteres „bázis konyhát”,
  • Egy dolgozói éttermet,
  • A  miniszterelnökségi konyhát,
  • Valamint egy rendezvény tálalókonyha megnevezésű épületrészt.

 

Összességében a Gundel mindennel együtt 691 négyzetmétert bérel, amiért havonta 2 millió forint + áfát fizet, a 24.hu piaci forrásai ezt „életszerű” árnak titulálták. Ugyanakkor az étterem ezen felül 400 ezer forint plusz áfát is fizet a rezsiért havonta.

Az felek 5+5 évre kötöttek szerződés, ami azt jelenti, hogy az étterem kérvényezés ellenében hosszabbíthat, amennyiben a Miniszterelnökség azt jóváhagyja.

A 24.hu a mai nap korábban készített egy interjút az étterem ügyvezetőjével, Peter Knollal, amiből kiderült, hogy alapvetően a catering, ami gyakorlatilag az ellátást jelenti.

Nem a menza a jó üzlet, hanem az állami catering

A Gundel vezetőjét sokkolták a miniszterelnökségi menza körüli indulatok. A Miniszterelnökség menzájának üzemeltetése önmagában nem nyerő, de az álami rendezvények cateringjével együtt, már jó üzlet lehet. Bár utóbbira egyelőre még nem szerződtek. A menza csak egy nagyobb megbízás része - ismerte el a 24.hu-nak adott interjúban Peter Knoll, a Gundel ügyvezetője.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.