Kötcse: Orbán beszédében 2060-ig tartó Fidesz-kormányzást is emlegetett

  • narancs.hu
  • 2022. szeptember 16.

Belpol

2030-ra széteshet az EU, a magyar gazdaságpolitikát pedig a kínai államkapitalizmus mintájára szervezné.

Szeptember 10-én rendezték meg Kötcsén a 21. polgári pikniket, amely már hagyományosan annak a fórumnak számít, ahol a Fidesz-kormány elővezeti a közeli és középtávú terveit. Ennek megfelelően Orbán Viktor is beszédet tartott a nyilvánosság elől teljesen zárt eseményem-

Orbán beszédének részleteiről azonban idén kiszirvágott egy s más, írta meg a Szabad Európa. A piknik néhány a portálnak nyilatkozó résztevője arról számolt be, hogy a beszéd fő elemei közt volt, hogy Orbán Viktor ősszel megpróbálja majd megakadályozni, hogy az EU újabb hat hónappal meghosszabbítsa az Oroszországgal szembeni szankciókat, illetve az, hogy további családtámogatási intézkedések is vanna a kormáyn tarsolyában.

Emellett kiemelték, hogy elhangzott az is, a miniszterelnök szerint a Fidesz új generációjának akár 2060-ig képesnek kell lennie a kormányzásra. 

A beszédben az elmondottak szerint a legfontosabb elem Ukrajna és az ott zajló háború volt, ennek kapcsán Orbán kifejtette, hogy szerinte a háború 2030-ig is eltarthat, amelynek eredményeként Ukrajna akár területe harmadát-felét és elveszítheti. Terméezstesen kiemelte azt is, hogy szerinte Európa a szankciókkal lábon lőtte magát, és a szankciók okozta energiaválság miatt télen akár az európai ipar negyven százaléka is leállhat. Orbán elmondta, hogy ősszel várhatóan tárgyalnak az európai vezetők a szankciós csomag meghosszabbításáról, ezt azonban Orbán majd próbálja megakadályozni. Reményei szerint ezzel az állásponttal már nem sokáig elsz egyedül az EU-ban, mert bízik a közelgő olasz választások eredményében. 

Az EU-ról azt jósolta, hogy 2030-ra akár teljesen széteshet, az EU és az eurózóna is. Arról is beszélt, hogy 2040-re a francia városokban többségben lesznek a muzulmán bevándorlók, hozzátéve, hoyg e ez más uniós nagyvárosokban, fővárosokban is megtörténhet. Ennek kapcsán kifejtette, hogy ha ez megtörténik, át kell értékelni kapcsolatainkat ezekkel a fővárosokkal, mert kérdésessé válik, hogy  mennyire lehet majd európainak nevezni azt az országot, amelyikben az őshonos európai nemzetrészek néhány településre, kisebbségbe szorulnak. Orbán víziója persze az, hoyg mire ideér Európa a V4-ek erős hatalmi központtá válnak. Orbán azt is felvetette, hogy 2030-ra, ha  a V4-ek nettó befizető tagállammá válnak az EU-ban, akkor el kell gondolkozni azon, van-e értelme az EU-tagságnak, mit ad az EU MAgyarországnak, és ha erre nicns pozitív válasz, le kell vonni a következtetéseket.

A gazdaságpolitikájáról elmondta, hogy ő ár 2010-ben látta, hogy Kína fel fog emelkedni a globális gazdaságban, mert a kínai államkapitalizmus nagyon hatékony, épp ezért ő hasonló gazdasági modellt kialakítani Magyarországon.

Orbán a fontos témák közt a demográfiát is kiemelte, miszerint mindent meg fog tenni a népességnövekedésért, ezért két héten belül újabb családtámogatási intézkedéseket vezetnek be.

A Fidesz jövőjéről azt mondta: már folyamatban van az új generáció tudatos kinevelése, akik jól képzettek és képesek kormányozni, 2030 után akár 2060-ig is. A NER-t pedig nemzetiből Nemzetközi Együttműködés Rendszeré kell kibővíteni, ezért zajlik már most a Fidesz hálózatépítése a nmezetközi konzervatív körökkel.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül.