Több tízezren várnak jelenleg valamilyen műtétre Magyarországon, van, aki leghamarabb csak 2020-ban kerülhet sorra – erről írt korábban az Mfor, és a portál cikkéből az is kiderült, hogy a legrosszabb helyzetben azok vannak, akik csípő- vagy térdprotézisre várnak.
Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) most reagált a cikkre, és szerintük nincs is itt semmi gond.
Azt írták, hogy a cikkben szereplő adatok „rémhírkeltőek”, és szívesen állnak az újságírók rendelkezésére, amennyiben egyes speciális egészségügyi alapfogalmakkal nincsenek tisztában, és még a cikk megírása előtt elmagyarázzák a fontosabb kifejezések értelmét.
Az Mfor ugyanakkor megjegyzi, a NEAK a kiadott közleményen túl nem kíván bővebb felvilágosítást adni a várólistákkal kapcsolatban.
Várunk, de mire és meddig?
Mi van a várólisták mögött? A médiát újra és újra bejárja néhány (zömmel valós, de kiragadott) rémtörténet, és ezek legtöbbször a lehetetlen körülményű és beláthatatlan hosszúságú várakozással kapcsolatosak. Hallunk olyan hosszú várólistás időpontokról is, ami alapján az én generációmban visszatér a szocializmusban kialakult reflex: az új autó megkapásakor egyből befizettünk a következőre.