Még majdnem 5,6 milliárd forintot fordít a kormány kormányzati kommunikációra

  • narancs.hu
  • 2021. október 28.

Belpol

Sosem lehet eleget...

A Magyar Közlönyben megjelent határozatból derült ki, hogy 50 milliárd forintot csoportosít át a kormány különböző célokra. Ezek közül az alábbi fontosabb tételekre szán közpénzt:

  • 26,6 milliárd forintot kap beruházásra és felújításra a Pénzügyminisztérium Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatósága
  • 5,578 milliárddal több megy kormányzati kommunikációra
  • 4,5 milliárd jut közgyűjteményekre
  • 3,8 milliárd megy el egyházi működési és fejlesztési programokra
  • 3,7 milliárd jár a rendőrségnek
  • 1,3 milliárd forint megy turisztikai fejlesztésekre
  • 789 millió forintot kap a büntetés-végrehajtás
  • 500 milliót csoportosítanak át a hit- és erkölcstanoktatásra meg az ahhoz kapcsolódó tankönyvtámogatásra

(Magyar Közlöny)

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.