Megérkezett a Kossuth térre a tömeg, kezdődnek a beszédek

Belpol

Elég sokan vannak.

4 óra után megérkeztek a Kossuth térre a rabszolgatörvény és a kormány ellen tüntetők, fél 5 körül pedig a beszédek is elkezdődtek.

Helyszíni tudósítónk már tízezresre saccolja a tömeget, a parlamentet a rendőrök körbevették.

false

 

Fotó: Sióréti Gábor képei

Elsőként a szakszervezetek képviselői szólalnak fel. Szűcs Tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke a munka törvénykönyvének változásait ecsetelte, és az otthonmaradókat arra kérte, álljanak fel.

false

Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke felsorolta a szakszervezetek négypontos követelését, és bejelentette, megkezdték a sztrájk előkészítését. A miniszterelnöknek öt napja van, hogy tárgyaljon velük, különben "jön, aminek jönnie kell." Január 19-re újabb demonstrációt is terveznek.

false

A tüntetés civil aktivisták és politikusok felszólalásaival folytatódik.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.