Megérkezett a Kossuth térre a tömeg, kezdődnek a beszédek

Belpol

Elég sokan vannak.

4 óra után megérkeztek a Kossuth térre a rabszolgatörvény és a kormány ellen tüntetők, fél 5 körül pedig a beszédek is elkezdődtek.

Helyszíni tudósítónk már tízezresre saccolja a tömeget, a parlamentet a rendőrök körbevették.

false

 

Fotó: Sióréti Gábor képei

Elsőként a szakszervezetek képviselői szólalnak fel. Szűcs Tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke a munka törvénykönyvének változásait ecsetelte, és az otthonmaradókat arra kérte, álljanak fel.

false

Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke felsorolta a szakszervezetek négypontos követelését, és bejelentette, megkezdték a sztrájk előkészítését. A miniszterelnöknek öt napja van, hogy tárgyaljon velük, különben "jön, aminek jönnie kell." Január 19-re újabb demonstrációt is terveznek.

false

A tüntetés civil aktivisták és politikusok felszólalásaival folytatódik.

Figyelmébe ajánljuk

És meghalni a gyönyörtől

„A fájdalom politikai kérdés, a gyönyör politikai kérdés” – okítja a haldokló Mollyt (Michelle Williams) egy gyönyörű leszbikus (Esco Jouléy), aki egy személyben radikálisan szabad szexuális felfedező és empatikus szociális munkás is.

Végtére is a gyerek az első

Lehet-e hazugságra építeni értelmes életet, főleg másokét, a családtagjainkét, a gyerekünkét? Persze kizárólag az ő érdekükben! Van-e olyan érdek, ami fontosabb, mint az igazság?

Kísérleti fizika

Öveges József fizikus, piarista szerzetes, tanár, mondhatni mé­dia­­sztár volt a hatvanas–hetvenes években. Közvetlen stílusban, élvezetesen előadott ismeretterjesztő előadásai és a közben bemutatott kísérletek tették ismertté.

Micimackóék felnőttek

Ládaasztal a fő díszletelem a Három Holló pincehelyiségének apró színpadán, olyan, amilyenek mellett a fesztiválokon szoktunk iszogatni. Körülötte jégkockához hasonló, hol egységes kékben, hol különböző színekben pompázó ülések. Gyerekként nem egészen így képzeltük a Százholdas Pagonyt.

Honfiak  

–Librettó–

(A helyszín az első négy felvonásban mindvégig a miniszterelnök dolgozószobája.)

Nemcsak a hősök arcai

82 éve, 1943. április 19-én kezdődött, és szűk egy hónapig tartott a varsói gettófelkelés. Miközben a nácik leszámoltak az alig felfegyverzett lázadókkal, porig rombolták a zsidók számára kijelölt városrészt, a túlélőket pedig haláltáborokba küldték, Varsó többi része a megszállás hétköznapjait élte. Hogyan emlékezik ma Lengyelország a világháború alatti zsidó ellenállás legjelentősebb mozzanatára?