Önök szerint Jeszenszky Géza mindössze (kiemelés tőlünk) annyit tett, hogy felhívta a figyelmet a „cigányság körében az átlagosnál gyakoribb rokonházasságok káros következményeinek egyikére: a szellemi fejlődés sérülésére”. Azt, hogy a cigányoknál az átlagosnál gyakoribb a rokonházasság, önök bizonyított állításként kezelik („a magyarországi cigányság körében is dokumentált mind a rokonházasságok nagyobb aránya, mind pedig az, hogy ennek egészségügyi kockázatai vannak”).
Mint a tudomány legavatottabb képviselőihez fordulunk most Önökhöz: kérjük, legalább utólag mutassanak tudományosan kellőképpen megalapozott dokumentumokat fenti állításaik alátámasztására!
S hogy ne fáradjanak hiába, figyelmükbe ajánljuk a Magyar Narancs november 8-i számát, amelyben a Jeszenszky Géza által eddig megjelölt forrásokról megmutattuk, hogy vagy nem felelnek meg a tudományosság kritériumainak, vagy nem állítják, hogy az általuk kutatott beteg cigányok körében a vérfertőzés volna a betegség oka, s végképp nem állítanak semmit a vérfertőzés és a roma kultúra kapcsolatáról.
Szakmai igényességükben bízva:
Magyar Narancs