„Önpusztító lépés”: úgy megy neki Orbánnak a New York Times, hogy a fal adja a másikat

  • - gera -
  • 2017. április 8.

Belpol

Kemény állásfoglalás, és nem éppen a magyar miniszterelnök mellett.

A lex CEU kapcsán olvashatunk szerkesztőségi jegyzetet a legismertebb amerikai napilap, a The New York Times szombati számában. A cikk azzal indít, hogy Orbán a szabad sajtó és a civil szervezetek elhallgattatása után az akadémiai szabadságot vette célba, majd végigveszi az elmúlt időszak történéseit. A lap szerint a magyar kormány „csúnya” támadást folytat Soros György ellen, azt remélve, hogy az antiszemita és xenofób félelmekre építve győz a 2018-as választásokon, ám „Magyarország egyik legfontosabb oktatási intézményének a kinyírása

látványosan önpusztító lépés”

– írják a szerkesztőségi cikkben, amelyben emlékeztetnek arra is, hogy ezrek demonstráltak a törvény ellen.

false

 

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A lap szerint most azon az EU-n a sor, amely eddig csak gyenge, verbális tiltakozással reagált Orbán támadásaira az alapvető szabadságjogok ellen, azonban a támogatásokat ugyanúgy utalták továbbra is. A The New York Times cikkének az egyik konklúziója, hogy Áder János a demokrácia érdekében ne írja alá a törvényt.

Tényleg, vajon mit lép Áder?

(via The New York Times)

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.